Autor Zpráva
ppavel
Profil *
mám web, nehoře menu(ve flashi) pod nim obsah, ale nechci to dělat pomocí rámů, jelikož pak by scrollbar byl pouze u obsahu a já chci aby se při scrollování hýbalo i menu. Zkoušel jsem to pomoci loadVariables, poslat do indexu proměnou která by byla jméno souboru který by se vypsal do příslušné buňky tabulky ... což nevyšlo viz:http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topi c=11853
. <iframe> zase nemění velikost podle obsah a cpe mi tam scrollbar .... co s tím
peta
Profil *
ppavel
- proc by se mel iframe menit podle velikosti obsahu?

"ale nechci to dělat pomocí rámů"
- co je iframe, kdyz ne frame - ram?

"mám web, nehoře menu(ve flashi)"
- to je super, a co ja, ktery nema flash? Jdu si koupit radeji jinam, kde na mne mysli :) a mysli taky na zrakove postizene spoluobcany.

Co treba vlozit menu pomoci PHP include? Je to 1 prikaz, nic vic z php znat nemusis a vlozi ti to obsah souboru do stranky.

Jinak po precteni tveho prispevku nema vubec predstavu, o cem byl. Co presne bys rad, aby to jak vypadalo?
Lukáš Kadlec
Profil
Zdravim,
peta je nechápavej... :o)
Ale jinak souhlas, rozhodně použít fci include.
ppavel
Profil *
..... jde mi prostě o to abych měl jednolitou stránku s html obsahem a flashovim menu. tak abych to nemusel ďelat pomocí rámů. Jelikož nechci mít scrollbar jenom v obsahu, ale abych scrolloval celým oknem vč. menu.
Zkošel jsem to pomocí include ale proměná se jménem souboru (jelikož logicky ten není vždy stejný), který se měl zobrazit do PHP nedošla. Takže v zásadě by mě zajímalo jak to udělat ne pomocí loadVariables, ale pomocí např getURL
Lukáš Kadlec
Profil
# odkazy v menu na index.php?stranka=neco
# do indexu include "$_GET['stranka'].html");
ppavel
Profil *
to by šlo, ale pak se mi načte celý index znova tj. vč. toho menu, potřeboval bych něco a by se měnila jen ta proměná v include ale bez znovunačtení celý stránky ......
Každopádně díky, při nejhorším to provedu takhle
krteczek
Profil
pokud chce podle parametru vkládat obsah tak to jde takhle:
odkazy v menu jsou jak psal Lukáš Kadlec:tedy

<a href="index.php?stranka=nejaky-nazev-stranky" title="nějaký popis odkazu">kam vedu</a>

a na stránce index.php budeš mít takovýhle rozhodovací mechanizmus :-)

if(!empty($_REQUEST['stranka']))
{
switch($_REQUEST['stranka'])
{
case "nejaky-nazev-stranky";
include("jakasi-stranka.php");
break;
case "stranka-o-mne";
include("stranka-o-mne-samotnem.php");
break;
case "nazev-stranky";
include("jakasi-jina-stranka.php");
break;
default;
echo "Vámi požadovaná stránka na serveru není, prosím skontrolujte adresu.";
echo "Pokud byste chtěli nechat vzkaz adminovi, mužete na email: email@admin";
break;
}
else
{
include("uvodni-stranka");
}

snad je to dostatěčně pochopitelné
krteczek
Profil
ještě věc, to co chceš bez načtení celé stránky prostě bez frame nejde. tady se načítá vždycky celá stránka a podle toho, jestli jsou odeslány parametry se zobrazí obsah.
pokud parametr souhlasí s některou volbou v case tak se zobrazí ten obsah, pokud je jiny než kterákoliv z case tak se zobrazi default, že stránka neexistuje.
pokud není odeslána proměnna stranka tak se zobrazi to co je v else
je to vhodné na pár stránek(10-20), ale záleží na tobě kolik jsi schopný stránek tímto zpusobem obhospodařit
krteczek
ppavel
Profil *
udělám to tak, díky
krteczek
Profil
ještě dodám že každé to case může mít libovolmý obsah, takže muže obsahovat další switch() přepínače, mapříklad pokud předáváš více parametru v adrese:

<a href="index.php?stranka=nejaky-nazev-stranky&amp;hodnota=5" title="nějaký popis odkazu">kam vedu</a>

tak u tehle case muže byt další switch s přepínáním možností a defaultem.
krteczek
stepan
Profil *
je to vhodné na pár stránek(10-20), ale záleží na tobě kolik jsi schopný stránek tímto zpusobem obhospodařit

A co mám použít místo case, pokud mám víc stránek (víc jak 200)?
igamenir
Profil
<iframe> zase nemění velikost podle obsah
<script type="text/Javascript">
function ZvetsiRamec() {
var M1 = document.getElementById('Ramec');
var M2 = frames.Ramec;
M1.style.height = M2.document.body.scrollHeight+45;
M1.style.width = M2.document.body.scrollWidth+45;
}
</script>
...
<iframe id="Ramec" name="Ramec" src="pokus.php" onLoad="ZvetsiRamec(); ">

Funguje v IE a FF. V Opeře umí jenom výšku, neumí šířku.
Stejně ale radši používám include.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0