Autor Zpráva
mvocet
Profil
Zdravim,
mam mozna specificky dotaz. Chtel bych zobrazit obrazek prurezu domu (pro predstavu). Na nej bych chtel umistovat ruzne obrazky do ruznych mistnosti, treba nabytek. Ale ted co je hlavni, chtel bych aby se treba pres Ctrl+A nedalo zjistit jake obrazky jsou ty vlozene (melo by na ne jit klikat). Mam takove neblahe tuseni, ze jakmile dam pres obrazek jine mensi obrazky a dam oznacit vse tak se mi pak zvyrazni tou selekci. Coz ja nechci.

martin

Moderátor Petr ZZZ:
Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Titulek „vice obrazku pres sebe, ale…“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
margin
Profil *
Nechápu souvislost mezi označením všeho a klikáním. Vlastně vůbec nevím, co a proč vlastně požaduješ.
Liennie
Profil
A ty obrázky nábytku budou při každém zobrazení stránky jinde? Pokud ne, dalo by se to jednoduše vyřešit přes klikací mapu.

Edit:
Když na tím přemýšlím, i při dynamickém vypisování obrázků by se dala použít klikací mapa, která by se měnila v závislosti na obrázcích.
mvocet
Profil
Liennie:
nene, právě, že budou stále na svém místě a to i po kliknutí, ta mapa vypadá že je přesně to co hledám.
tady přikládám obrázek,

Odkaz

dělám jednu hru a chtěl bych ji převést co nejlehčeji do pc, takže web je nejsnazssi.
Právě v těchto třech domech, mám místa kam se dá klikat a tím získat důkaz (je to rozdíl mezi obrázky).

Koukám, že ta mapa umí dělat to "neviditelné" pole pro kliknutí, což je přesně to co potřebuji.

Jen jsem se chtěl ještě zeptat, jestli nejde udělat, aby když najedu na to pole "klikaci mapy" aby se mi nezměnil kurzor?
mvocet
Profil
tak už vím jak udělat ty kurzory, jen nevím jestli to funguje i na té "Map" :(
margin
Profil *
Prohlížeče dovolují mezi odkazy přepínat pomocí klávesnice, ve většině prohlížečů se mezi odkazy prochází tabulátorem.
mvocet
Profil
margin:
Ano, tak máš pravdu, takže i tato možnost je pro mě asi nepoužitelná :( škoda no.
Keeehi
Profil
mvocet:
Ono je to úplně jedno, když byste to udělal jinak, tak mi nezabráníte kouknout se do zdrojáku a zjistit si potřebné informace. Buď byste to musel udělat třeba ve flashi, nebo na server odesílat pouze souřadnice kliknutí a server by vracel už upravený obrázek.
joe
Profil
Nejlepší pro to bude flash.
margin
Profil *
Další možnost je použít <input type="image"> a souřadnice kliknutí vyhodnotit třeba v PHP na serveru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0