Autor Zpráva
grimword
Profil
Mám hlavní web, například zajezdy.cz, a k tomu subdomény, například chorvatsko.zajezdy.cz a bulharsko.zajezdy.cz.

Chtěl by jsem na stránky umístit jednotný měřící kód, který by měřil přístupy a s tím relevantní data, odděleně.

Našel jsem pár článků, většina ale není aktuálních, zabývá se starým způsobem měření a z ostatních nejsem moc moudrý. Neřešil jste někdo už tento problém?
ninja
Profil
Doporučil bych použít více profilů a jednotlivé subdomény v nich rozlišit pomocí filtrů.

Nezapomeňte zakázat hashování cookie.
grimword
Profil
Vygeneroval jsem si univerzální kód, který dokáže měřit traffic na doméně i subdoménách.

Teď je tady ale překážka se kterou nemůžu pohnout. V tomto stavu se měří traffic dohromady za všechny subdomény. Takže si musím vytvořit rozdílné filtry, které budou monitorovat traffic jen na jedné doméně. Nedokáži ale zjistit, jak na to. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Marek Prokop
Profil
[#3] grimword Je to docela dobře popsané v dokumentaci.
grimword
Profil
Tu dokumentaci jsem si samozřejmě dohledal, než jsem položil dotaz. Bohužel mi vůbec nepomohla.

Můj problém je, že ani nevím co hledám. Mám již vygenerovaný kód přesně v tom formátu jaký tam uvádějí. Nemám na něm co měnit. A nějak mi v manuálu právě chybí ta další část, kde se měření rozlišuje podle subdomén. To tam úplně vynechali (z mého pohledu).
ninja
Profil
Filter > Custom Filter > Include > Hostname > "subdomena\.example\.com"
Marek Prokop
Profil
Můj problém je taky to, že nevím, co hledáte :-) Nevíte, jak vytvořit profil? Nevíte, jak v profilu udělat filtr jen na jednu subdoménu? Nevíte, jak udělat filtr, který vám do URL subdoménu přidá? Nevíte něco jiného?

Pokud jste se dostal až tam, co popisujete v [#3], mělo by stačit založit pro sledované subdomény profily a v každé příslušný filter typu include.
grimword
Profil
mělo by stačit založit pro sledované subdomény profily

Přesně toto jsem potřeboval vědět, myslel jsem že se subdomény budou načítat samy. Teď jim ještě vytvořím filtry.
grimword
Profil
Funguje!!! Mockrát díky.

Ještě poslední dotaz. Pokud budu chtít sledování pro hlavní doménu, tak budu postupovat stejně a vytvořím si verzi pro subdoménu "www"?
Keeehi
Profil
grimword:
Hlavně by jsi si měl vybrat jednu verzi (buď s www, nebo bez) a na tu z té druhé přesměrovávat, aby ti nevznikal duplicitní obsah.
Marek Prokop
Profil
[#9] grimword Ano, www je subdoména jako každá jiná.
grimword
Profil
Keeehi:
To je samozřejmost. Díky za upozornění

Marek Prokop:
Mockrát díky za celou pomoc při hledání řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0