Autor Zpráva
alda
Profil
Zdravím, dělám webové stránky jednomu airsoftovému teamu (to je vedlejší).
Majitel toho teamu mi navrhl, že bych mohl udělat něco jako tabulku, do které by se zapisovalo score hráče.
Tabulka vypadá nějak takto:



Mně vrtá hlavou jak vypočítat hráčovo celkové score, za ten den kdy se hrálo.
Score bych chtěl vypočítat v procentech.
Stačilo by mi poradit jak to provést matematicky a v php to už zvládnu.
Díky za jakoukoliv odpověď.
panther
Profil
alda:
co má být v posledním sloupci? Procenta z čeho? Počet zabití ku počtu zabitých? Počet zabitých ku počtu odehraných kol? Nebo co? Možností je spousta, záleží, kterou si vybereš.

Spočítat procenta ze dvou čísel bys ale zvládnout měl, je to látka základoškolské matematiky.
alda
Profil
panther:

No, v posledním sloupci bych chtěl mít procenta ze všech předchozích sloupců, a z těch procent pak budu vycházet, a to který hráč je na tom nejlíp.


Spočítat procenta ze dvou čísel bys ale zvládnout měl, je to látka základoškolské matematiky.

Já vím, ale jsem v 7. ročníku základní školy a toto učivo se bohužel vyučuje (teda u nás na škole) od druhého pololetí 8. třídy.
panther
Profil
alda:
v posledním sloupci bych chtěl mít procenta ze všech předchozích sloupců
jakých předchozích? Dá se tam spočítat procentuální hodnota z několika dat, já se ptám z kterých. Procenta určují nějaký poměr, poměrnou část vůči celku. Ptám se tedy, co je poměrná část a co je celek (100%)? Obecný vzorec je poměrná část / základ * 100.

Na tvojí otázku tak, jak je položená, nejde odpovědět. Úplně stejná situace by byla, kdybys řekl: "Byl jsem na nákupu, koupil jsem si chleba, mléko a láhev vína. Kolik jsem zaplatil?". Nikdo to neví, ani to vědět nemůže.
Keeehi
Profil
Já si zavěštím:
( 100 * počet zabití nepřítele ) / ( počet úmrtí + počet zabití nepřítele )
alda
Profil
panther:

Potřebuji nějak pracovat se sloupci: Počet kol, Počet hráčů v nepřátelském teamu,Počet úmrtí,Počet zabití nepřítele,

100% by bylo kdybych za 10 kol zabil 5 hráčů a 0 krát umřel (v nepřátelském teamu bude 5 hráčů a za jedno kolo zabiju všech 5, tudíž 0 krát zemřu.)

Jen potřebuji vědět jak to vypočítat
margin
Profil *
Tohle je pochopitelné až na to, jak započítat, když tě protivník zabije.
alda
Profil
Keeehi:

Jsi dobrý věštec :) ... díky šlape to, a díky všem za váš čas a nervy :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0