Autor Zpráva
Andyno
Profil *
Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal, ako opraviť jednu chybičku krásy na mojej novej stránke. Ide o to, že nie všetky odkazy v menu sú v rovnakej pozícii. Napr. položka Gallery je posunutá doľava oproti domovskej stránke. Myslím, že bližšie to tu popisovať asi nemá zmysel, najlepšie je to vidieť v reále. Takže tu je odkaz na moju webku:

www.blackmesadc.ic.cz

Vopred ďakujem za radu nejakého webmajstra.
A.
panther
Andyno:
problém nenacházím, můžeš být konkrétnější, v jakém prohlížeči se tak děje, případně přiložit screen?

Problém, a to poměrně závažný, pozoruji v IE6, kde menu vypadá jinak, než jsi zamýšlel. Podívej se (pokud nemáš šestku, zkus IETester).
Websluzby
Andyno:

Mám Google Chrome 8 a Internet Explorer 8, položky v menu sa mi zobrazujú v oboch prehliadačoch pekne v rovnakej vzájomnej pozícii, nevidím žiadny posun niektorého odkazu v menu - zobrazenie bez problémov.
Andyno
Profil *
Ďakujem za reakcie.
Skúšať v Exploreri ma to nenapadlo - používam odjakživa len Firefox a Operu. Ale práve som to otvoril v štandardnom IE6 a vyzerá to skutočne príšerne. Ale optimalizovať to len kvôli Exploreru nemienim - už aj tak som sa s tým dosť natrápil... :(
Andyno
Profil *
Takže práve som nainštaloval najnovší Chrome a problém je perzistentný aj tu. Určite je chyba niekde v kóde, poprípade v CSS. Trápil som sa s tým veľmi dlho, ale moje znalosti nie sú na takej úrovni, že by som dokázal previezť korektný troubleshooting. Preto som požiadal o pomoc tu...
panther
Andyno:
optimalizovať to len kvôli Exploreru nemienim
jdeš nesprávnou cestou, ale budiž.

Takže práve som nainštaloval najnovší Chrome a problém je perzistentný aj tu.
ani v Chromu chybu nepozoruji, stejně jako Websluzby. Podruhé tě proto žádám i o screen rozbitého menu.
Andyno
Profil *
Tu je obrázok, ktorý, myslím, hovorí za všetko.

Chamurappi
Reaguji na Andyna:
Předpokládám, že je posunutá doleva o půlku šířky svislého posuvníku, který ve tvém rozlišení a při tvé velikosti okna galerie potřebuje, kdežto úvod ne.

Skúšať v Exploreri ma to nenapadlo - používam odjakživa len Firefox a Operu.
Měl by ses přizpůsobovat zejména prohlížečům, které používají ostatní. To, že část lidí uvidí web rozsypaný, ti způsobí větší škody, než zmíněná „chybička krásy“.
Andyno
Profil *
Chamurappi:
Toto je na mňa príliš odborná terminológia - neviem, čo si myslel tým zvislým posuvníkom. Ale zrejme si myslel to, čo myslím ja, pretože iný problém z toho obrázku nevyplýva.
Čo sa týka toho Exploreru - myslíš, že väčšina ľudí používa práve Explorer, navyše starú šestkovú verziu? Ale ako som spomenul vyššie - moje znalosti sú na mizernej úrovni a dedukujem, že by sa mi nikdy nepodarilo optimalizovať to do tak vysokého štádia, aby sa všetko zobrazovalo každému tak ako sa zobrazovať má. Ak samozrejme dokážeš poradiť, bol by som ti veľmi vďačný...
Keeehi
Andyno:
Svislým posuvníkem myslí

Tím, že se občas zobrazí a občas ne se zmenší plocha zobrazované části -> dochází k posunu v hlavičce.
Chamurappi
Reaguji na Andyna:
myslíš, že väčšina ľudí používa práve Explorer, navyše starú šestkovú verziu?
Ne. Myslíš, že ji používá méně lidí, než kolik si všimne drobného posunutí webu? Rozpadá se ti to i v sedmičce, v šestce jsem to neviděl.

dedukujem, že by sa mi nikdy nepodarilo optimalizovať to do tak vysokého štádia, aby sa všetko zobrazovalo každému tak ako sa zobrazovať má
Proč by ne? Lidé to zvládají posledních osm let celkem v pohodě, ty tisíce návodů a učebnic, které o Explorerech vyprávějí, nikdo nespálil. Klesající tržní podíl možná snižuje potřebu, ale nezvyšuje náročnost.
V tomto případě jde nejspíš o banalitu: Elementy, které chceš mít vedle sebe, floatuj vždy doleva. Pokud mají být všechny dohromady vpravo, floatuj doprava jejich rodiče.
Andyno
Profil *
Bude to tým posuvníkom, predtým som si to nevšimol, moja chyba. Na mojej 19" obrazovke sa skutočne ten posuvník zobrazuje, a to len tam, kde ho je treba. Preto som ho vynútil aj tam, kde je nepotrebný, a teraz už nič neskáče. V Exploreri sa síce zobrazuje 2x, ale snáď to nie je až také okaté... :)

Čo sa týka tej banality - mal si pravdu. Zmenil som hodnotu "right" na hodnotu "left" a akoby čarovným prútikom sa to všetko narovnalo. No objavil sa nový problém a to je ten, že menu z nejakých neznámych príčin stojí na obsahu stránky a nie je v strede jeho hornej časti, resp. tak ako sa to zobrazuje korektne vo Firefoxe/Opere.
Chamurappi
Reaguji na Andyna:
V Exploreri sa síce zobrazuje 2x
Tak to udělej nějak normálně, aby se zobrazoval jen jednou a jen vertikální, ne?
Mimochodem, drtivá většina vystředěných webů tohle posunutí vůbec neřeší, většina tvůrců stránek si ho ani nevšimne.
Andyno
Profil *
Áno, nevšimne, pokiaľ majú obrazovku a rozlíšenie väčšie než ja. ;)

Apropo, ďakujem všetkým, ktorí prispeli svojimi radami, predovšetkým moderátorovi Chamurappimu (pardon, ak sa mi to podarilo zle vyskloňovať :)).
panther
Andyno:
doplním Chamurappiho: někteří si posunu nevšimnou, a ti, kteří si ho všimnou, jej nechávají být. Ničemu nevadí, je to normální chování. Uživatele posun nikterak neomezuje - spíše by mi překážel posuvník tam, kde je zbytečný (normálně mi prohlížeč posuvník nezobrazuje, tím se tvůj web stává nestandardní a musím přemýšlet, proč tam ten posuvník je).

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: