Autor Zpráva
Peta8
Profil
Dobrý den,



je vidět v IE, ale třeba v Safari nebo Chrome ne. Existuje pro něj HTML entita, aby byl vidět ve všech prohlížečích?

Děkuji.
Dranel
Profil
Peta8:
Pokud ti stačí jednoduchá šipka: http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-vsechny.html

Jinak stačí zdrojový soubor uložit v kódování UTF-8, to pak nastavit v hlavičce stránky a bude vidět všude.
Railbot
Profil
Zřejmě ne. Jestli to má být obousměrná šipka, pak něco podobného je
⇔
Peta8
Profil
Dranel:
Je tam použit RS2, a ten je napsaný v cp-1250.

Railbot:
Děkuji, asi použiji tu, kterou uvádíš.
margin
Profil *
margin
Profil *
⟺
Peta8
Profil
margin:
Děkuji.
Ale stejně koukám, že to Texy převedl na entitu. Zřejmě neviditelnost v některých prohlížečích je způsobena cp-1250 kódováním.
Davex
Profil
Peta8:
Zřejmě neviditelnost v některých prohlížečích je způsobena cp-1250 kódováním.
Entity jsou v Unicode, takže na kódování stránky nezáleží. Ale úplně to neplatí pro IE, protože ten mi třeba znak napsaný entitou ⇔ nezobrazí na WinXP ani v UTF-8. Ostatní prohlížeče ano.

Nejdůležitější je hlavně to, aby byl znak obsažen v použitém fontu, což pokaždé nemusí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
úplně to neplatí pro IE, protože ten mi třeba znak ⇔ napsaný entitou ⇔ nezobrazí na WinXP ani v UTF-8
Na téhle stránce ho v sedmičce na WinXP vidím. Zkouším vytvořit případ, kdy ji neuvidím a nějak se mi to nedaří. Dosud jsem žil v přesvědčení, že při vnímání entit na kódování opravdu nikdy nezáleží.


Reaguji na Petu8:
je vidět v IE
V mém ne. Asi nemám dostatečně chytré písmo.

Existuje pro něj HTML entita, aby byl vidět ve všech prohlížečích?
Entita nikdy nepomůže. Tedy, neměla by.
Ve zdrojáku této stránky je mimochodem tvůj znak zapsán entitou — tak ho sem poslal už tvůj prohlížeč.
Davex
Profil
Chamurappi:
V americké osmičce a české šestce vidím jen prvních šest šipek a ↨ ↨. Českou sedmičku nemám zrovna po ruce, podívám se po restartu do nepoužívaných WinVista.


Ve Vistě s IE7 vidím všechny. Asi se nezobrazují jen v kombinaci Win XP/2000 + IE. Zkoušel jsem různě měnit výchozí kódování v prohlížeči a na stránce, také různé fonty, ale nemělo to žádný vliv.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0