Autor Zpráva
Han
Profil *
Dobrý den ! Mám tady jeden problém... na stránkach mám
<a href="#otvorsa" onclick=" window.open('music/mylife.html', 'hudba','width=400,height=200,left=0,top=0'); return false" id="hudba2" > 
omg </a>
no... to mi otevře nový okno vlevo hore, ale když kliknu na tohle :
<a href="#zavrisa" onclick="hudba2.close(); return false"> omfg </a>
aby se zavřelo, tak se to okno nezavře, jenom se přesune na pozadí a rodičovská stránka se přesune do popředí... nevíte jak na to ? Jinak v tom vyskakovacím okýnku mám stránku s bgsound, udělal sem si takhle primitivní přehrávač... A proto to potřebuju, protože když si někdo chce tu hudbu vypnout tak mu to nejde a hraje to pořád dál... A prosím, neodhovárejte mě od hudby a tak dále, já ji tam chci :) Ďekuji !
Han
Profil *
Jen ješte nevím, zda je ten JS správný, já sem hrozná lamka :) Když je špatný tak mi tu prosím napište ten správnej... dík :)
joe
Profil
Problém nejspíš bude v tom, že hudba2 je id odkazu a ne název toho vytvořeného okna. Takže zkus hudba.close(); a to id="hudba2" úplně smaž.
Venca V
Profil
<a href="#zavrisa" onclick="window.close();"> omfg </a>
_es
Profil
Han:
ale když kliknu na tohle :
A klikneš na to kde, teda kde sa ten odkaz nachádza, v pôvodnom okne, alebo v tom novom okne?
Prečo chceš zatvárať to nové okno pomocou odkazu, to si ho snáď návštevník nevie zavrieť „normálne“?
Han
Profil *
Ty dva kusy kódu jsou na jedný rodičovský stránce... mám v plánu si tam udělat tlačítka play a stop jako v přehrávači...ať to nějak vypadá...
Han
Profil *
Skúšal som to čo si napísal joe, ale nejde to :( stále sa iba prepne na pozadie...
Han
Profil *
_es : myslím si že nie je moc ľahké si to zavrieť "normálne" keď máš zapnuté karty (napr. v Opere) a máš ich tam 10 a prepínaš.. a keď to potrebuješ vypnúť tak zas to budeš hľadať, zatvárať a keď to zatvoríš tak ajtak nenájdeš tu pôvodnú stránku... alebo aj keby si mal iba jedno otvorené tak keď niečo na tej stránke urobíš tak ajtak ti to vyskakovacie okno zmizne...a je pohodlnejšie si kliknúť na 'STOP' ako si to zatvárať... áno, skúsený užívatelia to vedia automaticky ale lamky (moji spolužiaci) čo to budú možno navštevovať tak to nemusia tak dobre ovládať ;-)
_es
Profil
Han:
Ty dva kusy kódu jsou na jedný rodičovský stránce.
Tak potom:
<script>var okno;</script>
<a href="#otvorsa" onclick="okno=window.open('music/mylife.html', 'hudba','width=400,height=200,left=0,top=0'); return false">omg</a>
<a href="#zavrisa" onclick="okno.close(); return false">omfg</a>
Han
Profil *
Yeah ! :D Dík, už to ide :) Tiež som nad takýmto niečím uvažoval, čítal som jakpsatweb a tam premenne a tak... len som nevedel ako to vyriešiť pri tom onclicku pri otvorení :) Dík :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0