Autor Zpráva
Chenzee
Ahoj, poradí mi někdo, jakým způsobem aktualizovat dva rámy z jednoho odkazu? Jde o to, že mám hlavní menu (řekněme záhlaví - 1.rám), pod kterým se nahází podmenu (2. rám) a pracovní /zobrazovací plocha (3. rám). Pokud kliknu na odkaz v hlavním menu, potřebuji, aby se mi změnily podmenu i prac. plocha. Možná postupuji špatně ale zatím s tím více méně začínám, tak jsem zvolil tuto strukturu stránek. Díky za odpovědi
David1256
Nechápu, proč máš menu v jiném rámu něž podmenu. Zkus udělat menu nějak takto. Dále moc dobře nechápu, proč potřebuješ měnit pouze rámy s novým obsahem. Standartně se nechává změnit celá stránka. Jestli si uvažoval tak, proč nechat znovu načítat to, co již bylo načteno, uvažoval jsi špatně, protože to co již bylo načteno se ti stejně uchovává v paměti prohlížeče cache, takže to na rychlosti načtení stránky nemá žádný vliv. Pokud, ale nutně potřebuješ měnit ty rámy zkus použít AjaxLoader.
Chenzee
Díky za odpověď. To vypadá perfektně :-)
Jen ještě na netu čtu, že frame se nepoužívají. Co se tedy používá na tyto potřeby? Díkec
_es
David1256:
protože to co již bylo načteno se ti stejně uchovává v paměti prohlížeče cache, takže to na rychlosti načtení stránky nemá žádný vliv.
Ako si môže prehliadač uložiť do cache len časť HTML kódu?
Chenzee:
Inak je naozaj lepšie rámy na takéto účely nepoužívať, prináša to mnohé problémy.
David1256
_es:
Část kódu ne, ale např. již načtené css styly ze souboru nebo obrázky. Spletl jsem se, vliv na rychlost to bude mít ale jen minimální.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: