Autor Zpráva
TomasJmeno
Ahoj, potřeboval bych poradit.
Chtěl bych, aby mi při načítání stránky běžel načítací proužek ( mám jej tady http://www.vasemisto.cz/testy/ ). Po úplném načtení by zmizel, nejlépe nějak plynule (klasický efekt Ajaxu).
Před dotazem jsem se to snažil nějak najít ale nenašel jsem žádnou vyhovující odpoveď.

Poradíte?

Díky :)
joe
TomasJmeno:
aby mi při načítání stránky

Při načítání jaké stránky? Pokud to bude jen normální stránka, na co tam chceš animaci, která by jen problikla a třeba by ani nebyla vidět?

Tohle má smysl v případě:

1) že se jedná o JS aplikaci, která se načítá dlouho. Pak se zobrazí loader a na konec JS skriptu se schová (resp. ho aplikace překryje a loader se odstraní z pozadí/ nebo jako element z DOMu)

2) že se jedná o flash / silverlight
TomasJmeno
Je to ta první varianta. Byl by někde nějaký příklad?
joe
To znamená, že máš JS aplikaci, tak v čem je pak problém to udělat? :)

Jednoduše nastavit například pro body jako pozadí ten loader a pak v tom skriptu na konci zrušit. Kde je teda ten problém?
TomasJmeno
Ha :) . Už mi to začíná být jasné. Jenomže mám problém s tím, že ta stránka obsahuje víc scriptů (PHP, Javascript, jquerry..)... Nejde nějak jednoduše ohraničit část kódu (celé stránky), odkdy dokdy se má to načítání zobrazovat? Případně nějaká jiná varianta.. Pokud bych to hodil jen k jednomu scriptu tak se to ukončí s tím, což je nežádoucí.

Abych přesně popsal oč se mi jedná: uživatel se přihlásí, stiskne OK a dokud se ten web nenačte tak tam bude jezdít nějaký bar (v GIFu).
TomasJmeno
Teď jsem našel toto http://plugins.jquery.com/project/loadanim , něco takového bych potřeboval.
TomasJmeno
Tak už to mám vyřešené, použil jsem toto:

<body onload="document.getElementById('loading').style.display = 'none';">

<div id="loading">Loading..</div>

a spokojenost :) . Jak jednoduché :)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0