Autor Zpráva
ronron3
Profil
a ještě jeden dotaz.jak udělám to aby fotka blikala.příklad mám fotky karet.a chci je použít jako součást nadpisu na stránce a mám představu aby ta fotka blikala a nebo zářila.poradíte jak na to?moc děkuji
xmark
Profil
Nejjednodušší asi bude použít animovaný gif.
ronron3
Profil
promin ale jsem absolut blbej začíátečník.mohl by jsi to trochu rozvinout.
xmark
Profil
Obrázky lze ukládat v různých formátech. Pro fotky se nejvíc používá formát jpg. Další z formátů je gif, který může obsahovat několik po sobě jdoucích obrázků, ty se můžou cyklicky opakovat. Tobě by nejspíš stačily dva - tvůj původní obrázek a "prázdno". Nicméně:

1. Obrázek bude zredukován na 256 barev, navíc oproti jpg o dost naroste. Z těchto důvodů je to u malých souborů trochu nefajn, u velkých to je nepoužitelné, protože 256 barev je prostě málo a je to na nich moc vidět.
2. Blikání na webu je až na velmi specifické výjimky chyba, protože nevkusné a otravné. Nedělal bych to.
ronron3
Profil
hm jenže dělám stránky kámošovi co má herny a chce aby mu tam něco blikalo.a nic jinýho mě nenapadlo.
xmark
Profil
Dobrá, tak použij ten gif nebo jestli to chceš trochu na úrovni, použij flash. V tom to bude i vypadat líp, ale jestlis ještě ani v jednom nedělal, ten gif bude podstatně jednodušší. Doporučil bych na to Jasc Animation Shop (součást Paint Shop Pro), ale určitě existuje i něco modernějšího a možná i zadarmo (možná to umí gimp)
pavuk
Profil
GIMP to umí

Výsledek přesně potvrzuje[#4] xmarkovo bod 2.
edit: ještě bych doplnil (po reakci Petra ZZZ :-) že když na to tak koukám, myslím že taková fotka může klidně iniciovat i epileptickej záchvat... (co se týče blikání)
Petr ZZZ
Profil
xmark:
Obrázek bude zredukován na 256 barev
Jen doplním, že si těch 256 barev lze vybrat z celé palety 16.777.216 barev, které jsou v šestimístném hexadecimálním kódování barev k dispozici (nejsou tedy nějak předem vybrané, jen jejich počet je ve formátu GIF omezen).

pavuk:
Máš pravdu, to blikání je otřesné. :))
margin
Profil *
Karty nejsou extra barevné, stačí třeba osum barev, ale to už je lepší mít karty nakreslené, než použít fotku a redukovat barvy.
Na jednoduché blikání stačí střídat dva obrázky JavaScriptem.

Jednoduchá blikačka ve flashi z fotek jde udělat v JPEG2SWF.
ronron3
Profil
takže stáhnout nějakej program kterej umí ukládat jako gimp.a tam načíst tu fotku a uložit ji jako gimp?fakt jsme v tomhletom ůplnmej blbec.omlouvám se.
pavuk
Profil
Třeba stáhnout GIMP, v něm fotku otevřít, pak "Vrstva" - "Duplikovat vrstvu", tu duplikovanou vrstvu např. zesvětlit nástrojem "Barvy" - "Jas a kontrast" a uložit jako fotka.gif a v možnostech ukládání vybrat možnost "Uložit jako animaci".
margin
Profil *
Můžeš si stáhnout GIMP: Příručka pro začátečníky zdarma.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0