Autor Zpráva
ronron3
a ještě jeden dotaz.jak udělám to aby fotka blikala.příklad mám fotky karet.a chci je použít jako součást nadpisu na stránce a mám představu aby ta fotka blikala a nebo zářila.poradíte jak na to?moc děkuji
xmark
Nejjednodušší asi bude použít animovaný gif.
ronron3
promin ale jsem absolut blbej začíátečník.mohl by jsi to trochu rozvinout.
xmark
Obrázky lze ukládat v různých formátech. Pro fotky se nejvíc používá formát jpg. Další z formátů je gif, který může obsahovat několik po sobě jdoucích obrázků, ty se můžou cyklicky opakovat. Tobě by nejspíš stačily dva - tvůj původní obrázek a "prázdno". Nicméně:

1. Obrázek bude zredukován na 256 barev, navíc oproti jpg o dost naroste. Z těchto důvodů je to u malých souborů trochu nefajn, u velkých to je nepoužitelné, protože 256 barev je prostě málo a je to na nich moc vidět.
2. Blikání na webu je až na velmi specifické výjimky chyba, protože nevkusné a otravné. Nedělal bych to.
ronron3
hm jenže dělám stránky kámošovi co má herny a chce aby mu tam něco blikalo.a nic jinýho mě nenapadlo.
xmark
Dobrá, tak použij ten gif nebo jestli to chceš trochu na úrovni, použij flash. V tom to bude i vypadat líp, ale jestlis ještě ani v jednom nedělal, ten gif bude podstatně jednodušší. Doporučil bych na to Jasc Animation Shop (součást Paint Shop Pro), ale určitě existuje i něco modernějšího a možná i zadarmo (možná to umí gimp)
pavuk
GIMP to umí

Výsledek přesně potvrzuje[#4] xmarkovo bod 2.
edit: ještě bych doplnil (po reakci Petra ZZZ :-) že když na to tak koukám, myslím že taková fotka může klidně iniciovat i epileptickej záchvat... (co se týče blikání)
Petr ZZZ
xmark:
Obrázek bude zredukován na 256 barev
Jen doplním, že si těch 256 barev lze vybrat z celé palety 16.777.216 barev, které jsou v šestimístném hexadecimálním kódování barev k dispozici (nejsou tedy nějak předem vybrané, jen jejich počet je ve formátu GIF omezen).

pavuk:
Máš pravdu, to blikání je otřesné. :))
margin
Profil *
Karty nejsou extra barevné, stačí třeba osum barev, ale to už je lepší mít karty nakreslené, než použít fotku a redukovat barvy.
Na jednoduché blikání stačí střídat dva obrázky JavaScriptem.

Jednoduchá blikačka ve flashi z fotek jde udělat v JPEG2SWF.
ronron3
takže stáhnout nějakej program kterej umí ukládat jako gimp.a tam načíst tu fotku a uložit ji jako gimp?fakt jsme v tomhletom ůplnmej blbec.omlouvám se.
pavuk
Třeba stáhnout GIMP, v něm fotku otevřít, pak "Vrstva" - "Duplikovat vrstvu", tu duplikovanou vrstvu např. zesvětlit nástrojem "Barvy" - "Jas a kontrast" a uložit jako fotka.gif a v možnostech ukládání vybrat možnost "Uložit jako animaci".
margin
Profil *
Můžeš si stáhnout GIMP: Příručka pro začátečníky zdarma.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0