Autor Zpráva
Folly
Profil
Zdravím, mám menší problém se kterým bych potřeboval Vaši pomoc. HTML a CSS vcelku solidně zvládám, teď bych se chtěl naučit v PHP. Už před pár dny sem Vás tady na fóru žádal o rady odkud se PHP učit. Dnes jsem si koupil knihu: PHP 6, MySQL, Apache Vytváříme webové aplikace (odkaz). Nicméně už na začátku v 1. kapitole při instalaci AMP (Apache, MySQL a PHP) jsem narazil na problém. Apache jsem nainstaloval a stáhnul bez problému a funguje. Poté jsem stáhnul PHP z ofic. stránek php.net - nevěděl jsem jakou verzi protože u nejaktuálnější verze 5.3.5 v sekci "downloads" -> Windows Binaries (odkaz) je několik možností a to: VC6 a VC9 a Thread Safe a Non Thread Safe, Zde jsem se dočetl, že pokud používám Apache měl bych si stáhnout verzi VC6 a Thread Safe. To jsem také udělal, stáhl jsem .zip a rozbalil ho do C:\PHP. Dále jsem v rozbalené složce vyhledal soubor s názvem "php.ini-development" a přejmenoval jej na "php.ini", dále jsem systémové proměnné "Path" přidělil cestu "C:\PHP" a vytvořil novou systémovou proměnnou "PHPRC", které jsem přidělil opět stejnou cestu. Jako další krok je přepsání pár věcí v souboru "php.ini", což jsem taky udělal. Nyní, ale nastal můj problém. Jako další krok je zkopírování souboru "libmysql.dll" z adresáře C:\PHP do C:\Windows\system32, jenže já žádný soubor "libmysql.dll" v tomto adresáři nemám respektive v zazipované verzi PHP 5.3.5 VC6 Thread Safe se žádný takový soubor nenáchází. Nevíte někdo prosím co s tím?
xmark
Profil
Nekomplikuj si život, stáhni a nainstaluj si XAMPP. To je balík, kde je php, mysql a další. Má to klasický instalátor, zvládl jsem to i já.
Folly
Profil
Na oficiálních stránkách toho XAMPPu není uvedený, že je kompatibilní s Windows 7, který já mám + sou i nějaký "problémy" u Vist, tak nevim. Radši bych nainstaloval jen AMP a všecko zvlášť než XAMPP, kde je milión věcí, který nevyužiju.
shaggy
Profil
Folly:
Väčšina bežne používaných balíčkov (XAMPP, Vertrigo a pod.) sú kompatibilné s Windows 7. Ak si myslíš, že na to máš, tak inštaluj každú súčasť samostatne. Ale podľa toho, čo píšeš, by som obetoval tých pár MB na disku a nainštaloval si celý balík.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0