Autor Zpráva
annnonym
Profil *
Zdravím, právě jsem přešel z wz.cz na endora.cz. Přenesl jsem všechny soubory včetně databáze mysql, ale je tu problém. Místo znaků s diakritikou mi to píše otazníky.. (jen otazníky). V myphpadmin mám nastavenou češtinu a UTF 8 czech. nevím si rady.. poradí někdo prosím? díky moc.
annnonym
Profil *
edit : ne všechno... někde diakritika je někde ne.. v menu, článkách, novinkách atd není.... používám php fusion
wNi'
Profil *
Hmm, pravdepodobne ti pre prechode bola na novom hostingu udelena nova databaza, ktora ale musi byt tiez prednastavena na UTF8_czech_ci, ako aj vsetky tabulky v nej...
Tiez som s tymto mal problem, stacilo len znovu nastavit aj to co uz tam bolo nastavene, a taktiez subory ktorerobia bordel hodit do UTF 8 a upnut.
annnonym
Profil *
ano mám novou databázi a je na ní UTF8_czech_ci. Co prosím stačilo jen znovu nastavit? Vůbec tomu nerozumím :(
kubik
Tu databázi jsi přenášel pomocí exportu na starém serveru a následně importu na tom novém? Pokud ano, tak máš asi soubor *.sql. Prohlídni si ho v nějakém rozumném editoru, jestli v něm je kódování v pořádku (souhlasí informace o kódování souboru s tím, co je v něm uloženo).

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: