Autor Zpráva
qo5
Profil *
Zdravim,

prosim, lze nejak/jak (php) zjistit LAT, LONG dle PSČ (prip. nazev mesta, obce,..) u nas? Samozrejme je jasne ze to nebude presne na kilometry zdaleka, ale i tak by to bylo fajn znat.

Diky.
TomášK
Profil
Převod PSČ na obec lze pomocí databáze http://aplikace.mvcr.cz/adresa/xml.html. Obec na zeměpisné souřadnice pak zřejmě nějaké mapy - google, seznam, atlas apod.
xmark
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=112684
Chro
Profil
qo5:
Hledej Google Geocoding. Ten můj kód, na který odkázal xmark, je zastaralý, konkrétně ta URL adresa v kódu pro formát CSV je zavržená. Sice stále funguje, ale otázka je jak dlouho. Momentálně ty souřadnice můžeš dostávat v populárních formátech XML a JSON. Mimoto, v tom kódu je chyba, před file_get_contentem je závorka navíc. Že by moderátor opravil, již nepředpokládám.
qo5
Profil *
TomášK:
tohle vím.

xmark, Chro:
díky moc.
qo5
Profil *
Jeste me napadlo.

Pokud mam v databazi takto lokace a chci zjistovat vzdalenosti navzajem.

Napada me reseni, ze to budu prepocitavat pro kazdou vzdalenost samostatne a davat treba do tabulky (tzn. vsechno bude na druhou co se radku tyce abych mel vysledek kazdy s kazdym)

Lze nejak efektivne pres dotaz vybrat nejblizsi objekty?

Diky.
xmark
Profil
qo5:
Lze nejak efektivne pres dotaz vybrat nejblizsi objekty?

V tom mnou citovaném vláknu se řeší i vzdálenost, viz zmínka o Pythagorovi a navazující ninja a Bubák :-)

Chro:
můj kód, na který odkázal xmark, je zastaralý

Díky za informaci. Toto je zrovna věc, kde by to možná za opravu stálo, kdyby to vlákno moderátor odemkl.
Moderátor Chamurappi: Je odemčeno.
qo5
Profil *
xmark:
jasný, to je php ale, ne? mě jde o to provést to přímo sql dotazem. jinak díky.
xmark
Profil
qo5:
Odečíst, vynásobit a odmocnit můžeš přímo v SQL. Namaluj si na papír dva body X1Y1, X2Y2, dej dohromady vzorec k vypočtení jejich vzdálenosti a pak ten výraz prostě přepiš do SQL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0