Autor Zpráva
Levit
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak kopírovat text který je na stránce? Prohledal jsem i zde forum a i přes google jsem zkoušel a vše co jsem našel tak buď nikdy nebylo dořešeno, odkazovalo na flash a nebo již nefunguje, proto pokud nekdo něco k tomu víte tak budu rád, prosim jen ohledně PHP nebo Javascriptu.

Abych to upřesnil, nějakým způsobem potřebuju udělat automatické označení části nebo celého webu (vlastně funkci CTRL+A v PHP) a pak kopírování, (CTRL+C v PHP)

Předem děkuji za radu...
janbarasek
Profil
Levit:
na toto existuje dost jednoduchý script za pomoci php:
<?php
$web = file_get_contents('http://www.diskuze.jakpsatweb.cz');
echo $web;
?>


Pokuď jsem tvojí otázku pochopil, tak jsem ti myslím poradil dost :D


Dodatek: Tvojí otázku jsem příliš nepochopil, není moc srozumitelná. Odpověděl jsem co nejlépe umím.
Bubák
Profil
Jediné řešení napříč prohlížeči je flash.
PHP běží na serveru, takže je na toto nepoužitelný.

janbarasek:
Neplácej nesmysly.
Omlouvám se, máš lepší křišťálovou kouli.
janbarasek
Profil
Bubák:
Neplácej nesmysly.
Proč tedy Levit v přepodledním odstavci psal, že to chce v php?

Obecně měl nesrozumitelný vzkaz, kde jsem občas pochyboval, jestli to chce ve flashy, html, js a nebo php.
Poslal jsem mu php funkci, co mu nakopíruje do proměnné obsah konkrétní stránky (jak chtěl). Text jako taký za pomoci pho až tak jednoduše neokopíruješ, nicméně se z toho dá filtrovat.
Levit
Profil *
janbarasek: tato funkce se hodí na stránku která je dá se říct statická, kdežto já mam stránku která se mění, a bohůžel se proměné odesílají pomocí GETu takže mě to vlastně vyhodí jen prázdnou kostru stránky bez vyplnění.

Bubák: mě nejde o to aby to fungovalo ve všech prohlížečích ale aby to vůbec fungovalo.

Abych tedy popsal co potřebuji, snad lépe.

Mam stránku kde se pomocí GETu odesílají údaje o tom co se má na stránce vypsat, já potřebuju abych nějakým způsobem dostal vypsanej text na stránce do proměné. A podobným způsobem jako je uživatelská funkce když je návštěvník na stránce a dá CTRL+A pak CTRL+C a pak ve svém dokumentu dá CTRL+V. Je mi jedno zda to označí jen vybranou část na webu, či to označí celý web, s tim už si poradim, mohu to ořezat nebo si tam před to dám nějaké tagy od kterých to budu brát... Ale potřebuju aby to bylo pomocí PHP nebo Javascriptu.
Stano
Profil *
Bubák:
čo sa ti nepáči na janbarasekovom riešení? ak ide Levitovy cisto len o texty tak este

$web = preg_replace("/<(.*?)>/","",$web);

ešte sa stým treba pohrať lebo napr javascript to nefiltruje. ale už aj týmto dostanes pomerne čisté texty s ktorými môžeš normalne pracovať a nieje problém si vyhľadať ďalšie url aby to prehľadával ďalej...
Stano
Profil *
Levit:
Však pošli príklad, lebo ja stále neviem o čo ti presne ide.
Levit
Profil *
Stano: příklad ti poslat nemohu protože to bude jen na vnitřní síti, ale bude to takto:

Mam tabulku s údaji, tedy několik tabulek, pomocí GETu se tam odesílá která tabulka se má zobrazit...

localhost/index.php?tabulka=sup
localhost/index.php?tabulka=del

každej odkaz zobrazí jinou tabulku

a já potřebuju aby mi to tu tabulku označilo, stačí pouze vypsanej text, jde o to že jsou tam hodnoty které se mění a já z těch hodnot musim udělat statistiky, takže bych vybral ten text a vybral si z toho ty čísla z kterých bych udělal ty statistiky, bohůžel pokud použiju metodu kterou tu dáváte tak mi to ukáže pouze stránku ale bez těch tabulek, bez jakékoli tabulky. Jo a potřebuju to udělat abych to pak mohl dát jako opakovanej příkaz a aby se to stahování těch dat provádělo třeba každou hodinu.
Stano
Profil *
Levit:
no ak vieš všetky hodnoty ktoré môže mat premenná tabulka tak iba uprav


$web = file_get_contents('localhost/index.php?tabulka=sup');
a toto môžeš dať napriklad do cyklu ktorý prebehne všetky možne hodnoty pre tabulka.

no a ak tie hodnoty nevieš tak to ti asi neporadim.

opakovanie zabezpečíš http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2008082801-ulohy-v-php
Levit
Profil *
Stano: hodnoty vim, ale jde o to že tento kod nefunguje takto, od stejně veme pouze kostru stranky a ne i proměné k tomu...
Levit
Profil *
Abych sem přihodil co mě teda napadlo, tak protože právě tento způsob zobrazení toho kodu nefunguje, tak sem právě vymyslel že by se mi ta stránka s tou tabulkou otevřela v iframe a právě pomocí označení textu a kopírování bych dostal ten text do proměné, což by právě nahradilo takovéto příkazy...
Stano
Profil *
no neviem prečo ti to nefunguje lebo ja som tak robil uz par veci

napr:
http://wordpress.uctovanie.net/breviar.php
co nacita http://breviar.sk/cgi-bin/l.cgi?qt=pdt&d=30&m=1&r=2011&p=mrch&o1=1

<?php
if(date('G')<=11){$typ = "mrch";}
else{$typ = "mv";}


$source = file_get_contents("http://breviar.sk/cgi-bin/l.cgi?qt=pdt&d=".date('j')."&m=".date('n')."&r=".date('Y')."&p=$typ&o1=1");
echo $source;
?>


toto sa generuje podla aktualneho dna roka a casu.

no myslim že to tvoje kopirovanie nieje možne kedze php pracuje na strane servera a ked to uz mas u seba v PC tak stym uz nic nespravi.
Levit
Profil *
Stano: Já vim, ale mam stránku, na které mam iframe, ve kterém se mi zobrazuje ta tabulka, a já potřebuju abych prostě přepsal klávesové funkce CTRL+A CTRL+C CTRL+V do PHP nebo JavaStript kodu... například že když kliknu na tlačítko tak mi to označí celou stránku jako kdybych zmáčknul na klávesnici CTRL+A to potřebuju udělat a to jsem nikde nic funkčního nenašel...
Bubák
Profil
Poběží to na intranetu a bude s tím pravděpodobně dělat jen pár lidí.
Takže pokud dobře hádám, můžeme si dovolit omezit uživatele tím, že to bude fungovat třeba jen v IE.
Pořád jsi nenapsal, co vlastně potřebuješ, motáš se kolem mlhavého popisu jednoho mezikroku.
Takže máš tabulku v HTML, zapomeň, že se může zobrazit v IFRAME, stránka s tabulkou má svou URL.
Data z tabulky chceš někam uložit, , na server, do PC, nebo je to jedno?
V jakém formátu chceš data, v TXT, CSV, HTML?
Kde se budou statistiky, na serveru, v PC, nebo je to jedno?
Levit
Profil *
Bubák: Jop může to fungovat jen v IE, nebo v jakémkoli jiném prohlížeči. Potřebuju označit celou stránku, to by byl nejjednoduší krok, jak jsem psal, to co děláš pomocí CTRL+A a CTRL+C tak udělat automaticky pomocí PHP / Javascript funkcí pak už to bude v proměné a udělám si s tim co potřebuju. Kam se uloží data je fuk, to si pořešim, já potřebuju jen získat ty data. Je jedno v jakém formátu se budou ukládat, s tim si dokážu poradit, to neni třeba řešit. To kde statistiky budou je též jedno, s tim si taky dokážu poradit kam je pak přenesu na konečné místo.

Motám se kolem toho mezikroku kvůli tomu že to jen jedinej problém, s kterým si nevim rady, našel jsem pár javascriptů které po kliknutí na tlačítko označí text v textboxu, našel jsem dokonce i to že po označení textu a stisknutí tlačítka se označenej text vloží do textboxu, ale nikde sem nenašel aby to fungovalo i mimo textbox, a dalo se to tak upravit pro moje použití. například aby se podobným způsobem označil div,tabulka nebo něco jiného...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0