Autor Zpráva
Holi-cz
Profil *
Zdar, potřeboval bych radu. Nejprve řeknu, že budu kódovat aplikaci pro mobil, takže bych prosil jen v HTML, JS a CSS ... Žádný PHP ani nic podobného. Potřebuji co nejefektivněji vyřešit jízdní řády. Aplikaci nebudu prodávat ani šířit dál, takže klidně i něco co bude předkódovaný třeba jako Lighbox .. snad chápete ..
xmark
Profil
Holi-cz:
Tvoje představy o psaní webů jsou značně zkreslené, ať už jde o lightbox v mobilu nebo programování bez php.
Být tebou, začal bych něčím jednodušším.

(pro detailisty: ano, vím že nemusí použít php)
Holi-cz
Profil *
xmark:
Mno, tak třeba můj telefon to zvládá normální weby i třeba včetně lightboxu .. No dobře, dejme tomu, kdyby se to mělo být pro normální web, ale bez PHP?
TomášK
Profil
Holi-cz:
Z nějaké stránky s jízdními řády si je stáhni, ulož jako statické stránky, nahraj do mobilu a můžeš je používat. Požadavky, které jsi napsal, to splňuje. Pokud to není to, co hledáš, bylo by dobré rozepsat víc o tom, co vlastně chceš.
Holi-cz
Profil *
TomášK:
Představuju si to cca takto: Moje úvodní stránka tam odkaz "jízdní řády" Vyber si linku .. tam si vyberu jakej chci bus a zastávku odkaď má jet a směr kterym.
Př.
Linka: 128
Zastávka: Benešovo náměstí, Teplice
Směr: Olympia
ZOBRAZ
Holi-cz
Profil *
Nejsem si jist, ale nešlo by to pomocí HTML udělat toto a podle výběru by bylo pod ZOBRAZ tabulka, kterou bych nakódoval?
shaggy
Profil
Holi-cz:
To budeš mať veľmi veľa HTML stránok, veľa šťastia. A môžeš nám ostatným vysvetliť, prečo nechceš použiť php (alebo akýkoľvek serverový jazyk)? Ako to súvisí s mobilom? Nejak mi to nedochádza.
Darker
Profil
Něco takového pokud vím provozuje idos.cz, nebo idnes.cz. Nevím proč to chceš dělat znova.
Holi-cz
Profil *
Potřebuji offline řády do mobilu.
margin
Profil *
Třebas ostravské JŘ jako offline Java aplikace pro mobily jsou k dispozici zdarma: http://www.dpo.cz/jrm_1.html
Dodatek: koukám, že už i pro Android.
Holi-cz
Profil *
margin:
No , toto je pro Ostravu náš Teplický sice taky dělá Java app ale jen java a android a pro Symbian nic. Mne by stačila i java, ale dělají jen nedotykovou verzi a to je neovladatelné.
xmark
Profil
Holi-cz:
Máš v principu dvě možnosti. Udělat to jako pár tisíc html souborů (spočítej si všechny stanice a všechny permutace z místa A do místa B, přičemž pomíjím čas odjezdu) nebo to udělej inteligentní s využitím php. Pak nebude počet stanic hrát skoro žádnou roli, ale zato budeš muset hodně zabrat při vytváření algoritmu.
Holi-cz
Profil *
xmark:
Bohužel no ... PHP je to co nemohu použít. Bohužel budu muset zvolit variantu "pár tisíc souborů"
TomášK
Profil
Pokud bys chtěl ukládat všechny spoje: Teplice mají ~250 zastávek MHD, což je ~30 000 možných spojů. Řekněme, že nám bude čas stačit s přesností pět minut, MHD jezdí ~16 hodin denně, to je ~200 časových údajů na den, 600 počítám-li, že je v sobotu a neděli různý jízdní řád. Každé spojení zakóduješ do 100 znaků ~ 100B. Pokud dobře počítám, jsem okolo 2GB. Což by se na lepší mobily mohlo vejít. Otázka, jestli nebude nějaký problém s vyhledáváním, ale nemusel by být. Možná bude větší problém data získat.
Pro PHP není důvod - to, co jde v php, jde i v javascriptu. Můžeš mít uložené jen jízdní řády jednotlivých linek a počítat v javascriptu nejrychlejší spojení - nenapadá mě, proč by to nemělo jít. Jedině že by se ukázalo, že je rychlejší chodit pěšky než něco spočítá. A třetí varianta je napsat tu aplikaci v nějakém jazyce podporovaném mobilem - Javě, C++ nebo něčem podobném, což se mi zdá nejrozumější.
Holi-cz
Profil *
TomášK: Fía 2gb dat? To by mne zajímalo jak to tou jakovou udělali, že má pár kb :) .. No každopádně po tom co jsem se od Vás dozvěděl (všem díky) počkám, na odpověď (psal jsem jim zda by byl problém, že když na dotykáčích kliknu do políčka hledat aby se otevřela SW klávesnice a větší šipka na posouvání) no a když ne, asi bude rozumnější přes PDF reader prohlížet PDFka. A až se časem naučím další jazyk tak snad :)
TomášK
Profil
Holi-cz:
2GB pokud by byly uložené všechny spoje a nic se nepočítalo. Pokud jsou uložené jen jízdní řády pro každou linku, a nejrychlejší spoj se počítá v javascriptu/javě/čemkoliv, bude to pár kb.
Mike8748
Profil
pro "blbe" telefony je tu ještě http://mhdvmobilu.cz (bohužel na chytřejších telefonech ovládání programu nic moc)

ja osobně (kvuli pohodlnosti ovládání) mam v telefonu taky jízdní řády jako html(+css+jquery), pouze zastávkové JR pro plzeň, má to něco kolem 80 mega (html kod tabulek obsahuje hodně whitespaces, proto tolik, chtít tak by se to zmenšilo a o hodně) ... ale v telefonu mam velkou kartu takže to neřešim. dříve jsem používal výše uvedenou aplikaci ale vzhledek me složitosti ovládání než jsem v tom našel kdy mi pojede autobus tak mi 2 ujeli

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0