Autor Zpráva
david78
Profil
dobrý deň
chcel by som sa opýtať, ako sa dá urobiť ústredný prvok(div), v ktorom by bol dlhý text, ten by sa scrolloval,(bez použitia tlačítka, ktoré vygeneruje prehliadač) ale na zbytok stránky by to nemalo vplyv= ostal by statický
ďakujem
panther
Profil
david78:
můžeš mu nastavit výšku, bude mít vlastní scrollbar.

Druhá věc je, že bych to nedopručoval - na nižším rozlišení můžeš mít dva vertikální posuvníky, na větším rozlišení tam může zůstat spousta nevyužitého místa.
david78
Profil
práve o to ide, či tam musí byť ten scrollbar
bez posuvníku- pomocou nejakého scriptu asi ano, ale zvládne to aj html+css?
prepáčte ak sa pýtam hlúpo
panther
Profil
david78:
práve o to ide, či tam musí byť ten scrollbar
[#1]„ako sa dá urobiť ústredný prvok(div), v ktorom by bol dlhý text, ten by sa scrolloval
tak co chceš? Když má mít něco pevně rozměry, potřebuješ i scrollbar, aby se dalo dostat ke zbytku obsahu.

A když nastavíš výšku toho boxu řekněme na 300px a já si zmenším okno prohlížeče na 200px na výšku, budu mít 2 posuvníky - na HTML a u tohoto elementu.


Možné řešení? Na tohle se vykašlat a udělat to celé nějak normálněji.

Pokud si myslíš, že si nerozumíme, dodej obrázek, čeho chceš dosáhnout (s krátkým a dlouhým textem).
david78
Profil
panther:
Druhá věc je, že bych to nedopručoval
... a percentuálne?
panther
Profil
david78:
celkově bych to nedoporučoval. Scrollbar uživatelé hledají po straně, ne uprostřed stránky.

Děláš-li to kvůli nějakému pozadí (stále jsi neřekl, proč to celé, proto tipuji), background-attachment znáš? Víc tipovat nebudu.
david78
Profil
panther:
background-attachment znáš?
ano,to bolo prvé na čo som myslel, bol som zvedavý či s takým niečim nemá niekto skúsenosti- či to nerobil nejako inak
ale keď som skúšal attachment iných prvkov, ako img, začal sa mi rozsypávať layout
david78
Profil
pardon, myslel som position fixed
panther
Profil
david78:
position: fixed funguje normálně, umíš-li s ním zacházet (starší IE jej neznají, je třeba tam toto chování doscriptovat. Bez ukázky nevím, věštec nejsem. A hádat mě nebaví - chceš-li pomoct, dodej web.
margin
Profil *
Cituji panthera:
Scrollbar uživatelé hledají po straně, ne uprostřed stránky.
To je pravda, navíc spousta běžných uživatelů si ani neuvědomí, že můžou šoupat s jiným posuvníkem, než je ten, co má stránka.
Další věc je, že většina uživatelů používá kolečko myši, také ho preferuji a vždycky jsem byl poděšen stránkou, která měla posuvník uvnitř.
david78
Profil
toto som mal na mysli:
http://skriatok.com/pokus/pokus.html
Akurát mám problém s vycentrovaním spodného <div>u
panther
Profil
david78:
#dole {position: fixed; bottom: 0; left: 50%; margin-left: -450px; width: 900px;}

Ještě bys to měl udělat tak, aby ti nepřekrýval spodek obsahu (spodní padding na obsahovém bloku o výšče patičky) a zadat minimální šířku, aby se při nižším zobrazení zobrazil horizontální scrollbar namísto patičky skryté za levým okrajem monitoru.

Druhá věc je, zda je opravdu nutné mít neustále viditelnou patičku. Na nižším rozlišení by se ti při těchto rozměrech mohlo snadno stát, že uvidím patičku a nic víc.
david78
Profil
ďakujem , nečakal som taku ochotu- super

margin-left: -450px; som skúšal, ale nevedel som, že mám dať aj left: 50%;
namiesto toho som napísal margin-left: 50%

panther:
by se ti při těchto rozměrech mohlo snadno stát, že uvidím patičku a nic víc.
ano, ten rozmer som dal len z brucha, pre ilustráciu , inak rátam skôr s png obrázkom o mešej výške, transp. okraj atď.
ešte raz ďakujem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0