Autor Zpráva
japlavaren
Profil
Intro: Bola raz jedna škola, v śkole ućitelia a fagani. Učitelia učili, fagani faganili. A škola mala web page ale bola strašná (eśte je), potom ukradly server, nedá sa zmeniť (beži-zázrak). Potom som prišiel ja, a niečo som na webpage pomenil. Má to o 1/3 menšiu veľkosť, je to rýchlejšie, poriadnejšie ale ešte nie dokinalé. Ale furt beží stará verzia (neni server). Nevadí. A v škole je teta učiteĺka. Má projekt, v ktorom je webpage. Učitelia nevedia HTML ani nič o webe,(okrem prezerania). Iba jeden, ale nemá čas a používa iba fireworks. Ale nemá čas. Tak ma oslovil, či by som projekt nenacápal do html. Zdarma!! A o čo ide:

Part1: Je to medzinárodný projekt, o školách, ktoré spolu komunikujú. Problém je v tom, že hlavný vedúci je slovensko, niekde tam. A to dali tete učiteľke. A ja mám vytvoriť medzinárodný spoĺahlivý web, pre 7 štátov, je mi z toho zle, a neviem ako na to!!

Part2: Problém1: Je v tom, že by som spravoval asi 500 stránok (zdarma), čo nechcem. Preto hĺadám jednoduché riešenie. Rieśenie problému 1: Vymakám hlavnú stránku, hodím tam iframe, hore menu, Ešte pár podstránok a ostatné rieśim ďalej.
Problém2: Budú tam dávať obrázky učitelia (nevedia HTML). Prepisovať 500 stránok nechcem, wisvign nepomůže (obrovské množstvo). Riešenie2:Tak ma napadlo: Každému štátu Fotogaleriu, 20 obrázkov (príklad) s názvami pictur1.jpg, pictur2.jpg (príklad) atď. Pri zmene obrázku nahra´dia starý. To by zatial išlo (dúfam) dokumenty sa budú vkladať v .doc, prehliadač by si to natiahol, odkazy budú fungova´t a mám pokoj. Keby som to ajriešil cez html, musely by sa vkladať externé pictury, doc ich má v sebe. Bude to pomalé, ale mám pokoj! Ale ako spracovť prehlaidač, aby to fungovalo??
Ako kopírovať. Potreboval by som prístup iba pre jednu zložku s menom a heslom. A neviem ako (stačí prehladávať, a aby sa to tam nakopírovalo). Pritom (spravým sám) sa zapíše odkaz na tú stránku do nejakej voĺne prístupnej.

Myslím, že zatiaľ staćí
mm-marek
Profil *
no nějak sem přesně nepochopil o co jde? ten web už existuje?
každopádně kombinací phpRS a třeba coopermine gallery se dá udělat solidná web.

ale jaksi nevim co je cílem toho webu takže těžko radit...
japlavaren
Profil
Potrebujem poradit, kedze nechcem robit vsetky stranky, neda sa to inal, napr aby boli stranky v doc alebo inak??
Charlie
Profil
Tak to seš teda v kelu. Co kdyby ses na to jednoduše vykašlal? Když za to nic nedostaneš, tak proč to dělat?
peta
Profil *
japlavaren
redakcni system, wiki je tusim takovy oblibeny.
kazdy bude mit login, stranky si tam nabouchaji tlacitky ala wysivig.

Jde to udelat i pres word, ze bys teda stranku vkladat jako IFRAME a ve wordu udelal export do HTML a ted ty soubory nejakym programem prenest na ftp. taky to muzes udelat tak, ze ti ten doc poslou na mail a ty uz si udelas export doma a posles to na web.

Muzes zkusit najit v google nejaky redakcni system v PHP, ktery dokaze importovat primo DOC.

500 stranek je jako bomba :) A zadarmo? :) To leda jako diplomku udelat, zadat projekt na vysoke skole. Normalne se zajde tam za nejakym rektorem a pokusis se mu vnutit, jaka je to dobra vec a ze to pomuze vasi skole a ze pro ty vysokoskolaky takovy system pro 2-3 lidi nemuze byt problem udelat :)
peta
Profil *
mimochodem, redakcni systemy je jedno z for dole.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0