Autor Zpráva
Arpadx
Profil *
Mam taky problemik. Pridam aj obrazok:


Zelena - <body>
Cervena - Div s obrazkom
Modra - Plocha, ktoru vidi clovek, ktory navstivi stranku.
Mam body, kde sa mi opakuje urcity obrazok. Na nom mam nejaky div, s obrazkom na pozadi, avsak ten obrazok je velmi vysoky. Ak ten div spravim klasicky a urcim mu pevnu vysku "height: 1200px;", tak uzivatel s malym rozlisenim bude mat velky scroll-bar len kvoli tomu divu. Ale textu tam bude realne na 2 riadky. Ako spravit, aby sa dany div s obrazkom len jednoducho zobrazil, ale nech sa neukazuje scroll-bar? Jedina moznost co ma napada je ten vysoky obrazok hodil na pozadie <body>, tak by to bolo vsetko v pohode, ale tym padom by som uz nemohol pouzit povodne opakovacie sa pozadie z body a mohol ho nahradit jedine farbou pozadia.
margin
Profil *
Nevím, jestli jsem pochopil, o co se pokoušíš, ale jedno pozadí můžeš dát na HTML a druhé na BODY.
Arpadx
Profil *
To som skusal, ale pozadie v HTML prekryje cokolvek das do BODY. A ked nastavis HTML background-color: transparent; tak mas akurat biele pozadie, ktore ti opat prekryje BODY.

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Trejpa
Profil
Arpadx:
Myslíš něco takového?
Arpadx
Profil *
Presne, dakujem velmli pekne :)
Arpadx
Profil *
A tak som si vsimol az teraz, ze ten scrollbar sa tam nezobrazi nikdy, ani ked ten text nahodou presiahne dlzku. Cize nic :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0