Autor Zpráva
Davidos
Profil *
Dobrý večer,
chtěl jsem se zeptat na jednu věc ohledně formulářu. Nikde jsem to tu nenašel. Našel jsem akorát jeden příkaz který zobrazí pouze mozilla. Mám políčko ve formuláři do kterého se bude zadávat email. Toto políčko je za normálních okolností hranaté. Já bych chtěl rohy tohoto políčka zaoblit. Dá se to udělat přes CSS a nebo ne?
Nemáte prosím nějaký návod?
Předem moc děkuji
Davidos
jenikkozak
Profil
Většinou se to řeší pomocí obrázku na pozadí, kde je namalován zakulacený rámeček. Řešení čistě přes CSS, které by podporovaly všechny prohlížeče, bohužel zatím není.
Davidos
Profil *
Děkuji
joe
Profil
Tohle už je celkem spolehlivé.

-webkit-border-radius: 5px;
-moz-border-radius: 5px;
border-radius: 5px;
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Ale nefunguje v Internet Exploreru.
panther
Profil
joe:
Tohle už je celkem spolehlivé.
neřekl bych. Pokud tedy nechceš předhodit uživatelům IE nekulaté rohy.
joe
Profil
Chamurappi & panther:

V případě IE bych to řešil JavaScriptem navíc, pokud bych to chtěl mít jó kulatý i v IE. U ostatních prohlížečů tak odpadají zbytečné tagy, zbytečné požadavky na obrázky, zbytečné CSS...
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
V případě IE bych to řešil JavaScriptem navíc, pokud bych to chtěl mít jó kulatý i v IE.
1) Tohle jsi Davidosovi zamlčel.
2) Z čeho jsi usoudil, že Davidos nechce mít rohy jó kulatý i v Exploreru?
3) JS na dodělání desítek <div>ů simulujících zaoblení neumí vyřešit všechny situace a předpokládám, že zejména s <input>em bude mít problém. Tak či tak bude potřebovat obalující element.

U ostatních prohlížečů tak odpadají zbytečné tagy
Až přestane být v módě zaoblení, může je využít k jinému efektu i bez změny HTML.

zbytečné požadavky na obrázky
Může být jen jeden.
joe
Profil
Chamurappi:
Může být jen jeden.
Ale přece.

Až přestane být v módě zaoblení
To může, ale než taková doba nastane, tak je možná víc pravděpodobnější, že celé stránky budou kompletně předělány :-)

2) Z čeho jsi usoudil, že Davidos nechce mít rohy jó kulatý i v Exploreru?
Podle sebe, pokud dávám třeba inputu zaoblení rohů 2px, spokojím se i s tím, že v IE to bude bez nich. Pokud mu to bude vadit, může použít jiné řešení.

3) ...
Tomu nerozumím, stačí přece to, co chci mít kulaté, obalit do nějakého elementu. Takže předpokládám, že ani input by neměl problém.
Medvídek
Profil
Použil bych řešení od joea a u IEček přilinkoval toto: http://css3pie.com/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0