Autor Zpráva
Miky25
Profil *
Hello all :-) Prosím Vás potřeboval bych od vás poradit jednu maličkost. Mé stránky mají šířku 1600px. Uprostřed této stránky bude div, který má šířku např 200px. Já bych potřeboval, jak se dostat na střed tohoto divu, abych ho měl přesně uprostřed. To znamená, že pokud by někdo měl malý monitor tak aby mohl s posuvníkem posouvat doprava i doleva. Vím jak vycentrovat stránky na střed. Ten div je nastředu, ale jakmile mi načte stránka tak div ikdyž je uprostřed tak je schovaný na pravo a já musím posuvníkem jet doprava. Chtěl bych aby ten div po načtení stránky byl hned uprostřed a posuvníkem se třeba jelo doleva i doprava. Vím, že někdo může napsat ať si zmenším pozadí, ale to pozadí mám udělané tak, že když někdo bude mít širokoúhlý monitor, tak to pzadí se mu hezky zobrazí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mikyho25:
Hello all :-)
Piš laskavě česky. Neumíš pozdravit slušně?

Mé stránky mají šířku 1600px.
To je docela hodně, jen jednotky procent lidí mají dostatečnou šířku displeje.

Já bych potřeboval, jak se dostat na střed tohoto divu, abych ho měl přesně uprostřed.
Potřebuješ-li něco dostat na střed zobrazované plochy nezávisle na 1600px širokém <div>u, nedávej to něco dovnitř 1600px širokého <div>u. Potomci elementu s pevnou šířkou se nemůžou přizpůsobovat proměnlivému prostředí rodičů daného elementu.
joe
Profil
Myslím, že ti bude stačit spočítat to v JavaScriptu a nastavit X-ovou souřadnici pro scrollTo().
jenikkozak
Profil
Miky25:
Vím, že někdo může napsat ať si zmenším pozadí, ale to pozadí mám udělané tak, že když někdo bude mít širokoúhlý monitor, tak to pzadí se mu hezky zobrazí.
A když někdo napíše, že můžeš použít overflow s hodnotou hidden? Pak bude spokojený člověk s úzkým oknem (dokonce se mu kvůli nějakému hloupému pozadí nebude zobrazovat posuvník) i ten se širokým. Ovšem záleží na konkrétním případu.
Jen mimochodem, to, že má uživatel širokoúhlý monitor, nemusí znamenat, že má stránku zobrazenou přes celou šířku. Např. já při prohlížení webů každému věnuji jen půlku monitoru.
Miky25
Profil *
Chamurappi:
„Hello all :-)“
Piš laskavě česky. Neumíš pozdravit slušně?

Promiň

„Já bych potřeboval, jak se dostat na střed tohoto divu, abych ho měl přesně uprostřed.“
Potřebuješ-li něco dostat na střed zobrazované plochy nezávisle na 1600px širokém <div>u, nedávej to něco dovnitř 1600px širokého <div>u. Potomci elementu s pevnou šířkou se nemůžou přizpůsobovat proměnlivému prostředí rodičů daného elementu.

No já mám nastavenou šířku 1600px u body a v tom mám div s hlavním obsahem.
Neo_The_Sniper
Profil
Ani 1600 nie je dosť... Sú aj väčšie rozlíšenia (1920x1080) a tiež sú dosť používané... :D
panther
Profil
Neo_The_Sniper:
Ani 1600 nie je dosť… Sú aj väčšie rozlíšenia (1920x1080) a tiež sú dosť používané
1600+ má zhruba kolem 5% uživatelů, tzn. každý dvacátý. A troufnu si tipnout, že vysoké procento z nich nepoužívá k brouzdání celý viewport.

Sumasumárum, dělej, jak myslíš. Ostatní se ti tu snaží radit dobře, ty se tím řídit můžeš a nemusíš. Pokud ti můžu poradit, je slušné optimalizovat pro 1024px, tzn. nějakých 960-980px, případně udělat flexibilní layout (procentuální, nechceš-li pevné rozměry). Možná si to neuvědomuješ, ale špatně zvolenými rozměry můžeš odlákat nemalé procento návštěvníků.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0