Autor Zpráva
BuGeR
Zdravím,
dělám administráci pro redakční systém, a narazil jsem na jeden problém.
Chtěl bych, aby si mohl webmaster dle libosti, v administraci, upravit barvu odkazu (nebo klasického písma).
Samozřejmě, nejlehčí by bylo abych to vložil přímo na hlavní stranku do zdrojového kódu, ale nechci si tam vkládat nějaké styly/js (ne opravdu nechci, a ne nebudu odpovídat proč :)).
Dále mě napadlo, aby, nějaká php funkce, otevřela CSS soubor, a "natvrdo" tu hodnotu našla, a nahradila - ale to mi připadá moc složité a neelegantní.
Jak by jste tento problém vyřešily?
Díky, B. :)
panther
BuGeR:
ukládej si barvu do databáze a z té ji vkládej do CSS souboru.
BuGeR
Ale v CSS souboru přece nemůžu tahat data z databáze ne?
johnl
BuGeR:
Podívej se na tento od*kaz, dalo by se říct že je to přesně to co potřebuješ.. :))

Akorát proměnné nebudeš definovat přímo v tom,ale vytáhneš si je z databáze.. ;)

mmm asi nějaká anomálie, ale zadal jsem BB kód [*url=http://www.barelyfitz.com/projects/csscolor/]odkaz[/url] a změnilo se to na [*url=http://www.barelyfitz.com/projects/csscolor/]ht*tp://www.barelyfitz.com/projects/csscolor/[/url]
Už to mám, způobuje to to, že text odkazu je „odkaz“..

Moderátor Chamurappi: Slovo „Odkaz“ je výchozí náplní odkazů a když si někdo nedá práci popsat, kam odkaz vede, nahradíme mu to. V tomto případě bylo toto opatření nešikovné, ale většinou není.
panther
BuGeR:
Ale v CSS souboru přece nemůžu tahat data z databáze ne?
a kdo říká, že styly musí být v CSS souboru a ne třeba v PHP? Stačí jen nastavit správnou hlavičku.
BuGeR
Ano, ale potom ten soubor bude mít příponu např. style.php ne? Nepřipadá mi to moc profesionalní ..
johnl
BuGeR:
Co je na tom neprofesionálního.? Dělá se to úplně normálně.. :)
Všechno potřebné pochopíš z toho odkazu co jsem ti poslal.. ;))

BTW, když si pohraješ s mod_rewrite klidně to můžeš mít jako *.css
BuGeR
Ok, díky :)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: