Autor Zpráva
Zarkan
Profil *
Zdravím,
mám dotaz jak bych měl udělat to, aby si navštěník vybral číslo od 1-5 a po kliknuti na uložit se mu pod těmito pěti čísli a tlačítkem uložit zobrazilo něco ve smyslu: "Vybral si: 2" (4, ..)
 Vyber číslo:<br><br>
<input type="radio" name="cislo" value="1" checked>1<br> 
<input type="radio" name="cislo" value="2">2<br>
<input type="radio" name="cislo" value="3">3<br>
<input type="radio" name="cislo" value="4">4<br>
<input type="radio" name="cislo" value="5">5<br><br>
<input type="submit" value="ulož">
Vybral jsi: ...
panther
Profil
Zarkan:
<form method=post>
 Vyber číslo:<br><br>
<input type="radio" name="cislo" value="1" checked>1<br> 
<input type="radio" name="cislo" value="2">2<br>
<input type="radio" name="cislo" value="3">3<br>
<input type="radio" name="cislo" value="4">4<br>
<input type="radio" name="cislo" value="5">5<br><br>
<input type="submit" value="ulož">
</form>
<?php if (!empty($_POST['cislo'])) echo 'Vybral jsi: ' . $_POST['cislo'] ?>
Zarkan
Profil *
panther:
Díky moc.
Napřed řeknu, že tomu až tak nerozumím, takže se mě prosím nesměj, každopádně jsem si s tím ještě trošku hrál a dal jsem před to jméno -
<input type="text" name="jmeno">
takže mě to napíše třeba "Petr vybral 2". A už za to jsem strašně rad páč jen s tímhle sem si hrál pul hodiny.
A teďka se chci zeptat - dal by se uložit někam ten výsledek, třeba přes iframe, abych nejen já, ale i další navstěvníci věděli co tam jiní vybrali za to číslo?
panther
Profil
Zarkan:
dal by se uložit někam ten výsledek
ano, dal. Nejlépe do databáze, nebo třeba do souboru.

Databáze jsou praktičtější, pro tebe prozatím bude snažší asi uložení do souboru. Obsah souboru získáš funkcí file_get_contents.
Zarkan
Profil *
Ještě jsem se chtěl zeptat když mám dany natvrdo 3 moznosti výběru a čtvrtou chi mit "jinou moznast" tak jak to udelat?
Proste aby bylo natvrdo moznosti 1, 2 a 3 a ctvrtou moznost si mohl sam navstevnik vymyslet

<select name="vyber_cislo" size="1">
<option value="jednicka">1
<option value="dvojka">2
<option value="trojka">3
<option value="jina moznost">(neco jako input typu text ale to me pak uz nefunguje ...)
</select><br>
panther
Profil
Zarkan:
<form method=post>
<select name="vyber_cislo" size="1">
<option value="jednicka">1
<option value="dvojka">2
<option value="trojka">3
<option value="jina_moznost">
</select>
<input name="jina">

<?php 
echo $_POST['vyber_cislo'] == 'jina_moznost' ? $_POST['jina'] : $_POST['vyber_cislo']; 
?>
Zarkan
Profil *
No ted mam jen problem, že to, co tam človek napise se me neuloží, ale uloží se tam to "jina_moznost" a u 1-3 to teda funguje, ale to co si tam proste človek napíše - to už ne ...
panther
Profil
Zarkan:
problem, že to, co tam človek napise se me neuloží
napsal jsem ti kód, jak vypsat buď 1, 2, 3 nebo to, co uživatel napíše (řádek 11 zní: „Pokud je vybraná poslední možnost jina_moznost, vypiš obsah texového inputu, jinak vypiš hodnotu vybraného option“).

Když se to vypisuje, není problém to uložit - jen to lehce upravíš, nebude tam echo, ale uložení. Základní myšlenku máš.
Zarkan
Profil *
Ja už jsem si to udělal trošku jinak, ale každopadně moc děkuju :)
Zarkan
Profil *
A můžu ještě, tadyjsem našel jak se dají mit v rolovacím seznamu odkazy, chci se zeptat dalo by se nějak udělat, aby se mě treba seznam.cz otevrel v novym okne proste aby tam bylo to target="blank" ???

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0