Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj mám problém z jedným Hackerom,dnes dokonca úspešne zaútočil na môj notebook a získal nad ním na pár sekúnd kontrolu ešte že ma napadlo vytiahnúť sieťový kábel a prerušiť tak jeho kontrolu nad mojim notebookom. A teraz moja otázka ako sa pred ním chrániť a ako pred ním ochrániť moje stránky a notebook. Dúfal som že už dávno odišiel prvý krát hackol môj web keď ešte sídlil na najprv mi zničil 4 poviedky a to bolo všetko no o polroka neskôr hackol aj zbylých 34 poviedok. Vrcholom ľadovca bolo keď nejako prepísal všetky samohlásky na všetkých stránkach webu na otázniky. Ako som sa snažil tvoriť stránky odolné voči útokom hackera väčšinou v html s minimum php začal sa zameriavať na môj Pc Hackol ho 2 krát a vždy spôsobil veľké škody 2 hárdisky boli v ťahu s kopou dát a to nesmiem zabudnúť na USB. Potom sa stratil vyše na 2 roky a až teraz sa vrátil dnes mi niekto hackol na pár sekúnd notebook a ja sa bojím že jeho útoky sa budú stupňovať až mi zničí notebook ako zničil PC a potom zaútočí na moju stránku neviem prečo tak nenávidí môj web už od jeho prvej verzie. Dnes mám profesionálny desing a to ho asi prilákalo nezniesol pocit že môj web ide zasa hore. Pomôžte mám nainštalované Avast 5,Microsoft Security Essential,Spybot - Search & Destroy,HiJackThis ako pred ním ubrániť môj notebook s rozpísaními aktualizáciami a ako stránku?
xmark
Profil
Oddělil bych dvě věci - útok na web a útok na počítač(e). S tím druhým ti určitě líp poradí na viry.cz.
Útoky na web spočívají nejčastěji ve využití nějaké díry, kterou máš v administraci. Druhá možnost je dostat se k přístupovým údajům přes total commandera, což je něco, co se objevovalo hodně často někdy před půl rokem. Napadlo mě to v souvislosti s tím útokem na počítač. Jestli TC nemáš nebo máš novější verzi, tak tu variantu můžeš vypustit.
7777
Profil
Total Comander mám len staršiu verziu môže to byť tým? Ale Total Comander nebol spustený pár dní teraz používam hlavne Místa v síti
xmark
Profil
7777:
Nainstaluj si novou verzi, změň hesla k webům. A pohledej si, co všechno ta díra umožňuje. Možná to souvisí i s tím, co se ti děje v PC.
Tomkinss
Profil
Ospravedlnujem sa, že píšem tak neskoro. Mal som podobný problém. Mal som v PC Spyware, ktorý mi zistil heslo k účtu na CoreFTP. Na web sa potom prihlásil a do každého súboru pridal škodlivý kód. Celý proces trval približne 20 sekund (podla logu hostingu).
Vyriešilo sa to tak, že som preinštaloval PC a pravdaže zmenil hesla na všetkých webhostingových kontách.
Spectator
Profil
Tomkinss:
Já hesla do programů (hlavně TC) vůbec neukládám. Pokaždé vyplňuji.
Tomkinss
Profil
Spyware dokáže sledovať aj stlačené tlačidla.
DoubleThink
Profil *
Spectator:
Já hesla do programů (hlavně TC) vůbec neukládám. Pokaždé vyplňuji.
Což je u většího počtu klientů a tedy i FTP účtů poněkud neschůdné.
Nevím, jak je na tom teď TC, ale FTP klienti většinou umožňují šifrovat hesla nějakým hlavním heslem.
Krakatoa
Profil
DoubleThink:
TC umožňuje šifrovat hesla hlavním heslem. No ale i tak, pokud už někdo čmajzne hesla k FTP, tak by mohl čmajznout i nějaké ty hlavní hesla, ne?
DoubleThink
Profil *
Tak jedno hlavní heslo už si zapamatuješ ne?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0