Autor Zpráva
Chodec
Profil
Jaká je nejpoužívanější metodika při počítání přístupů?
Mám v plánu dodělat na vlastní stránky univerzální počítadlo přístupů, ale nevím přesně jaké podmínky se používají pro přístupy normální, unikátní atd.
Joker
Profil
Chodec:
Mám v plánu dodělat na vlastní stránky univerzální počítadlo přístupů
Proč, když je takových služeb které tohle řeší? A většina hostingů má nějaké statistiky (typicky AWStats) už v ceně.
Chodec
Profil
Vím, ale mám rád vše pod kontrolou (Co nevytvořím sám, tomu na 100 % nevěřím). A také bych rád věděl, jaké jsou ty podmínky.
jenikkozak
Profil
Unikátní přístup snad netřeba vysvětlovat. Unikátní = jedinečný v rámci časového úseku.
Pro „normální přístup“ žádný standard není. Může si to každý udělat, jak chce mít statistiku přesnou. Občas se jako takový přístupy berou přístupy z jedné IP (někdy se porovnávají i prohlížeče), mezi nimiž je časový odstup 60 minut.

Chodec:
Co nevytvořím sám, tomu na 100 % nevěřím
Myslíš, že dokážeš vytvořit systém, jemuž bude možno věřit na 100 %? Takový neexistuje. :-)
Chodec
Profil
Nejvíce mě vrtá hlavou, jak do toho ostatní zapojují cookie, protože v případě, že jsou cookie zakázána, začíná to dělat pěkný bordel.
jenikkozak
Profil
Chodec:
To asi záleží na tom, jestli chceš počítat návštěvníky, nebo cookie. :-D Nevím, na jakém principu chceš, aby to fungovalo. Protože např. u generování statistik z logů jsou cookie nepoužitelné. Jinak se dají použít právě k identifikaci prohlížeče. Pomocí nich se dá zjistit, zda se tento daný prohlížeč na webu objevil jednou či vícekrát. Je to tedy přesnější, než se jen zaměřovat na IP adresy. Dá se o tom však polemizovat, neboť cookie nemusejí být v prohlížeči povoleny, případně mohou být po zavření okna prohlížeče automaticky mazány. (Což je například princip těch private režimů prohlížeče.)
Stejně jako Joker si myslím, že se jen snažíš pracně vynalézt kolo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0