Autor Zpráva
RomanXX
Profil
Ahoj mám problém sem zatím pokročilý amatér v PHP a potřeboval bych poradit s jednou věci.. jak udělám aby se v souboru aaa.txt zmenil text tak jak ja chci takze na priklad kdyby v tom textu bylo 123456789 a ja to chtel zmenit na abcdefg... pomoci formuláře ?? :) děkuji za odpovědi :)
Chodec
Profil
Soubor vypsat do elementu <textarea>, upravit a po odeslání formální uložit do předem smazaného souboru.
RomanXX
Profil
Spíš sem čekal nějakou scriptovou ukázu jestli nějak neobtěžuji :) sem opravdu amater :)
Darker
Profil
RomanXX:
pokročilý amatér
:D Definuj.

scriptovou ukázku
$file="aaa.txt";
if(isset($_POST["text"])){
 file_put_contents($file,$_POST["text"]);
 echo "ULOZENO";
}

if(!file_exists($file))die("BLÉ");
$data=file_get_contents($file);
echo "<form method=post><textarea name=text>$data</textarea><input type=submit></form>";
RomanXX
Profil
Děkuji za ukázku akorát mi to bohužel nejde uložit do toho dokumentu akorát se to vypíše do textarea změním to dám submit a nic text je původní
Darker
Profil
RomanXX:
Mě to fungovalo přesně tak, jak to tu je. S tím, že soubor musí existovat a nesmí být jen pro čtení (lze ověřit přes is_writable())
RomanXX
Profil
Jo opravdu stačilo nastavit Chmod a jede to :) Děkuji Mnohokrát :)
RomanXX
Profil
Jede to parádně akorát jsem narazil problém na to jak to pořešit když mám více souborů ? a na jedné stránce chci mít tyhle scripty 3 tak když updatuju jeden soubor tak se mi automaticky updatují všechny .. nevím si s tím moc rady :(
Chodec
Profil
Nakopíruj si to kolikrát chceš a vždy změn jméno souboru aaa.txt a všechny proměnné $_POST["text"] včetně označení textarea name=text.
RomanXX
Profil
Paráda :) děkuji :) už to fachá mám se ještě hodně co učit :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0