Autor Zpráva
perwin
Profil
Ahoj,
potřeboval bych poradit, jestli existuje v PHP nějaká funkce, která prohledá text v různých sloupcích v jedné tabulce. Mám třeba hledáček, a když tam zadám ASUS, tak potřebuji, aby to v tabulce polozky našlo všechny položky, v který se vyskytuje tento název. Asi těžko můžu udělat
SELECT nazev, popis, img, iditemu, cenaitemu FROM polozky WHERE nazev = '$hledani' // $hledani obsahuje 'ASUS'
když se ve sloupci nazev třeba může vyskytnout Notebook ASUS K52JU, to mi nenajde. Děkuji za odpovědi
džošua
Profil *
WHERE nazev LIKE '%$hledani%'
perwin
Profil
Díky :-)
perwin
Profil
Je lepší, když dám do formuláře vyhledávání method GET nebo POST? To GET by se mi hodilo více, ale je tu problém, že když dám vyhledat třeba koníček, tak se do URL napíše kon%ED%E8ek, a v SELECTování to nic nenajde,... neexistuje nějaká funkce PHP jako je v JS unescape()? Nebo je nějaký způsob, jak zapisovat diakritiku do URL? - Protože u Wikipedie se do URL diakritika taky zapisuje... Děkuji za odpovědi

EDIT: Už jsem zjistil kde je problém! :-) Nebyl to problém v URL ale v kódování DB a stránek, stránky jsou cp1250 a DB je UTF-8.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0