Autor Zpráva
anon
Profil *
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat mám za úkol vytvořit toto ( tak, aby to bylo celé jako tabulka včetně toho očíslování a opísmenkování) :
Celý problém zpočívá jak odstranit ten border kolem písmen a čísel, a musí to být v html nesmí to být pomocí stylů, bylo mi řečeno pomocí rules a frame, jenže ani tak mi to prostě nejde vyřešit nepomohl by někdo prosím? Přidávám kod (je delší proto ho dávám do TXT) *********************************** díky
anon
Profil *
www.uloz.to/8104754/tabulka-txt
TomasJ
anon:
Moc nechápu zadaný dotaz „jak odstranit ten border kolem písmen a čísel“...
A jak to nesmí být v CSS? Že nesmí být použitý ani styl jako style="border:2px outset gray;" ?
Pokud má být vypnuté ohraničení, stačí dát u <table> border="0"
anon
Profil *
Jo nesmí být použitý ani style, musí to být čistý html. No pokuď dám do TD border=0 tak se nic nezmění zůstane ohraničení stále všechno
TomasJ
A celé to ohraničené být musí?
anon
Profil *
no musí to bejt přesně jak je to na tom obrázku .... celé to ohraničené právě být tedy nemá ale má to být celý jako tabulka, jak je to na tom ****** tak to jenom nějak upravit do ty podoby jak to je na obrázku
TomasJ
Na jakém obrázku?
anon
Profil *
Aha ono to asi nebylo videt tak zde http://megaupload.vsevjednom.cz/nahled/Fotografie-0004AD6mG.jpg
TomasJ
A mohu se vlastně zeptat, z jakého důvodu nejsou povoleny kaskádové styly?
Pokud opravdu být nesmí, pak asi moc neporadím...
anon
Profil *
Je to úkol do školy specificky zaměřený pouze na html taky nechápu , proč s tim ještě lidi otravujou.
TomasJ
anon:
Osobně bych pana učitele poslal někam s takovýmto úkolem. Určitě to jde udělat, ale nejšpíš složitěji než se zdá...
Nicméně aspoň návod zde.
Metody rules a frame podporuje jen IE
jenikkozak
anon:
Co se týče toho souboru txt
<td bgcolor="black" width="100px" height="100px">
V HTML se u rozměrů dá uvést pouze znak procenta (%), v opačném případě je za jednotku považován pixel, jehož jednotka se nepíše.

Zajímalo by mne přesné zadání domácího úkolu, bude-li mít řešení, jistě na něco přijdeme.
anon
Profil *
Diky za rady no přesný je tak aby to bylo jako na tom obázku a ty písmena čísla nebyli orámovány. Ale byli furt v tabulce. Takže to má bejt jedna tabulka akorát ty rámy nějak pořešit. A vůbec se mi to nedaří přes ty rules nebo frames vychytat ma to vypadat přesně jak na tom obrázku pomocí html.
TomasJ
Jak už psal, zadání podle obrázku je ZDE
joe
Nejjednodušší bude, když nastavíš tabulce a buňkám v ní rozměry. A pak té tabulce dáš obrázek, na kterém ta mřížka bude a ty čísla třeba taky...
anon
Profil *
No jasný :D dobrej nápad až na to že to je teda pěkná obsíračka
joe
Ani ne, bude to daleko rychlejší, než to psát v HTML a kdoví, jak by to pak v něm dopadlo. S obrázkem to bude všude stejné.

Stačí si říct, že jeden čtvereček bude mít 20px na 20px ... tzn. šířka a výška tabulky je 200px + 20px pro čísla a písmena.

Těm buňkám, kde vyjde tmavé místo jen nastavíš barvu písma na bílou a je hotovo.

EDIT: Takové úkoly nemají smysl. Učitel očividně nezkouší z praktických věcí, které se na webu ukazují.
TomasJ
joe:
Učitel očividně nezkouší z praktických věcí, které se na webu ukazují.
Přesně tak, asi je ještě ze staré školy nebo neumí CSS, tak radši nechá žáky "trápit se" s HTML, když to jde 4x jednodušeji cestou CSS a 8x jednodušeji pomocí tvého nápadu ...

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: