Autor Zpráva
Lupa
Profil
Zdravím. Chcem na webke zobraziť emailové adresy, aké by bolo najvhodnejšie riešenie?
Myslím formou obrázka "xyz@web.sk" alebo použiť java skript?

Ďakujem
Lupa
Profil
myslel som - kvôli ochrane, aby nechodili spamy
ninja
Profil
Dobrý antispam na vaší straně.

Pokud chcete lidem komplikovat možnost vás kontaktovat, nemusíte svojí emailovou adresu vůbec zveřejňovat.
Lupa
Profil
ninja:
Je v tom niečo, ale bude tam kontaktný formulár, cez ktorý môžu...
Zobrazenie emailovej adresy touto formou je len informatívne, nemám rád web stránky kde kontakt nie je uvedený, ako by sa zatajovali.

A toto stačí, nie?


//edit ==>> príklad
johnl
Profil
<script language="JavaScript"><!-- 
var name = "info"; 
var domain = "domena.cz"; 
document.write("<a href=\"mailto:" + name + "@" + domain + "\"><span class=\"t\">"); 
document.write(name + "@" + domain + "</span></a>"); 
// --></script>

Smůlu mají ti bez zaplého javascriptu, těm adresu můžeš zobrazit třeba jako info [zavináč] domena [tečka] cz
Lupa
Profil
johnl:

Ano, práve preto som sa pítal, či je efektívnejšie email zobraziť pomocou JS, alebo obrázku. Nakoľko pri vypnutí JS sa nezobrazí email, ale obrázok vždy. HM?
Plaváček
Profil
Lupa:

Souhlasím s ninjou, stoprocentní ochrana stejně neexistuje a uživatel mého webu je vždy na prvním místě. Nicméně - kdysi dělal David Grudl malý pokus a vyšlo mu, že rozumnou ochranou je použití entity místo klasického zavináče, viz http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty
Joker
Profil
Lupa:
Nakoľko pri vypnutí JS sa nezobrazí email, ale obrázok vždy.
A třeba když já koukám na stránku z mobilu, zobrazí se mi JS (alespoň některý), ale ne obrázky.

Mně stále připadá nejlepší (a nejméně otravující) ochrana, kterou jsem popsal tady.

edit: Jinak co občas použít vyhledávání, při vyhledání titulku tohohle vlákna druhý a třetí odkaz ten problém řeší (první je samotné tohle vlákno)
1Pupik1989
Profil
Já vždycky napsal třeba "neco(zavináč)domena(tečka)cz" a dál to neřešil. Můj e-mail je prolezlý spamem už dlouho, takže nemám jak zkoušet. "href="mailto:"" jsem nikdy nepoužíval.
Joker
Profil
1Pupik1989:
Tohle je přijatelné někde na diskusi, ale málokdo si to dovolí v nějaké „seriozní“ prezentaci.

Podstatná část návštěvníků nebude řešit (anebo nepochopí anebo udělá špatně) opičárny jako nahrazování řetězců pro získání správné adresy. Prostě kliknout a hotovo, případně většina snad zvládne zkopírovat adresu a vložit do e-mailu.
Čili tohle se hodí jen pro případy, kdy jde říct „Jestli si z toho někdo neumí přečíst správnou adresu, ať mi nepíše, pitomec“
ninja
Profil
Podívejte se, pokud mi chcete znepříjemnit možnost kontaktu tím, že budu muset emailovou adresu složitě dešifrovat a opisovat, tak pro mne je daleko snažší jít o dům vedle ke konkurenci.

Možná na nějakém warez fóru dělejte s emailem opičárny, na seriózní prezentaci ale nemá nic jiného než <a href="mailto:jan@mensik.cz">jan@mensik.cz</a> co dělat.
Plaváček
Profil
ninja:

Amen.
1Pupik1989
Profil
nebo prostě onclick a potom presmerovat na mailto, nebo to neřešit.
Joker
Profil
1Pupik1989:
Neřešit je taky varianta. Pokud řešit, stále mi přijde můj výše odkazovaný způsob jako nejlepší.
Drtivá většina návštěvníků dostane normální klikací, čitelnou a zkopírovatelnou adresu. Návštěvníci bez JS dostanou adresu neklikací, ale čitelnou a zkopírovatelnou.
Většina robotů bude mít problém z toho něco vyčíst.
1Pupik1989
Profil
Asi nejjednodušší to bude. Entity budou nejjistější, i když věřím tomu, že Google Bot si to dá 5 a 5 dohromady a nějaký jiný BOT si e-mail od něj přečte. Každopádně u mého případu bylo důležité, že při vyhledání mé e-mailové adresy mě prostě Google najde :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0