Autor Zpráva
Drumík
Profil *
zdravím, chci se zeptat na pár otázek ohledně databáze MySQL a php

1. jak si nainstalovat tabulky do databáze pomocí php ? cetl jsem na linuxsoftu.cz něco o jejich instalaci ale nefungovalo mě to.
2. jak si vytáhnu třebba posledních 30 downloadu z databáze podle ID ( ID se autimaticky počítá s každým přidáním downloadu a je v databázi )
3. jak vytáhnout downloady - čistě obrázek a jméno do čtyř okýnek vedle sebe ale aby se v levo zobrazoval poslední, vedle v pravo předposlední download a pod nimi zase další 2 takto uspořádané download ?
jenikkozak
Profil
Drumík:
cetl jsem na linuxsoftu.cz něco o jejich instalaci ale nefungovalo mě to.
Co ti nefungovalo?
A neříkej, že nic. Napiš, čeho jsi chtěl dosáhnout, jaké skripty jsi napsal, co to udělalo (či neudělalo), případně jaké chyby to vyhodilo.
panther
Profil
Drumík:
1. ne nainstalovat, vytvořit. create table
2. select + order by + limit. http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/select.html
3. totéž, co v 2. Rozmístění prvků je pak věcí HTML/CSS, resp. PHP toto HTML vygeneruje. mysql_fetch_* + cyklus
Drumík
Profil *
nainstalovat pomocí php tabulky - jméno, uživatele, heslo, tabulku - vše jsem měl dobře zadané ale při instalaci mi to hodilo error že se nepodařilo tabulky nainstalovat a už je to pomalu 6 let starý ty tutoriály ...
Drumík
Profil *
Panther, dík za ochotu a rychlou odpověď, určitě by mi to pomohlo ale problém je ten že jsem němčinář a angličtinu se kvůli pár řádkům učit nechci
panther
Profil
Drumík:
název funkcí znáš, v němčině nebo češtině si je snad dohledáš. Odkázal jsem na oficiální zdroje.
Drumík
Profil *
Ok díki moc ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0