Autor Zpráva
joe
Profil
Celkem by se mi hodila událost, co by se vykonala na jednotlivých elementech v případě, že zavolám resetování na formuláři. Existuje něco takového?

Nahrazuji jednotlivé prvky formuláře svými (JS) a nevím jak nejlépe udělat, že při resetování formuláře se i mé komponenty vrátí na výchozí hodnotu.

Jediné co mě napadá je, ukládat si do pole seznam všech vytvořených komponent a při resetování ho pak projít a jednu komponentu po druhé zresetovat. Nenapadá vás něco jiného?

Dodám ještě příklad. Po kliknutí na resetovací tlačítko by se mi líbilo, kdyby se zavolaly onchange() jednotlivých prvků. Ale asi to nepůjde jinak, než je po resetu všechny projít a zavolat si tu funkci sám, ale chtěl jsem se tomu vyhnout.
<form action="">
<input id="text">
<select id="select">
<option>value 1</option>
<option>value 2</option>
</select>
<input type="reset">
</form>

<script>
var text = document.getElementById('text');
var select = document.getElementById('select');

text.onchange = function() {
	alert('zmeneny text');
}

select.onchange = function() {
	alert('zmeneny select');
}
</script>
_es
Profil
joe:
Celkem by se mi hodila událost, co by se vykonala na jednotlivých elementech v případě, že zavolám resetování na formuláři. Existuje něco takového?
Na formulári existuje udalosť onreset.
joe
Profil
_es:
O tom vím, ale myslel jsem, že by se něco podobného provedlo i na všech prvích formuláře, tzn. že by taky došlo k události třeba onreset (právě i na těch selectech, inputech, ...), ale to bohužel asi nedojde.
Vytvořil jsem si na originálních prvcích nějakou funkci a když se ten formulář zresetuje, tak ji zavolám i na těch prvcích, kde existuje a teprv tak se dostanu k tomu, co jsem potřeboval. Ale šlo mi o pohodlnost tohle nedělat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0