Autor Zpráva
Martinek
Profil *
Mám na svých strnkách formulář, který ukládá slova do DB.
Pokud nevím jestli je slovo správně česky, tak to zjistím na stránkách pravidla.cz.

Jak udělat aby mi formulář (např. kliknutím na odkaz nebo tlačítko) otevřel nové okno (pravidla.cz) s dotazem, ale formulář na mé stránce by zůstal neodeslaný?
Jde to nějak?

Zkouším to takto, ale je to špatně.
<form action="" method="post">
  <input type="text" name="slovo"> <input type="submit" name="slovo" target="_blank" value="Ověřit na pravidla.cz">
  
<input type="submit" value="odeslat">
</form>
smonkey
Profil
Tím tlačítkem odesíláš i případný PhP na vložení do DB? Protože zde, není žádná třída name="....".<input type="submit" value="odeslat">
Tím chci říct, že formulář odešleš tlačítkem, kterým chceš zjistit správný pravopis.
Martinek
Profil *
smonkey:
Tím chci říct, že formulář odešleš tlačítkem, kterým chceš zjistit správný pravopis
No to vím, ale nevím jak to udělat aby se to odeslalo tak jak chci já.
Ono v praxi to nemusí být tlačítko, ale třeba odkaz. Prostě něco, když na to kliknu, tak ať to v novém okně zobrazí stránku http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=xxxxx (xxxxx je slovo, které zadám do inputu ve formuláři).
Darker
Profil
<form action="http://www.pravidla.cz/hledej.php" method="get" target="_blank">
  <input type="text" name="slovo">
  <input type="submit" name="slovo" value="Ověřit na pravidla.cz">
  <input type="submit" value="odeslat">
</form>

Jsem si docela jistý, že target je vlastnost tagu FORM, nikoliv INPUT.
Martinek
Profil *
Darker:
No dobře, ale teď ten formulář odešle na stránku pravidla.cz i když stisknu "Ověřit na pravidla.cz" ale i když stisknu "odeslat".

Já potřebuji aby se jednou ten form (v novém okně) odeslal na pravidla.cz a jednou zůstal na mé stránce (zpracovávám ho scriptem).

Možná by to šlo nějak pomocí JavaScriptu, ale ten vůbec neumím a zkoušel jsem upravoval různé příklady, ale bezvýsledně.
Darker
Profil
Nemluvíš konkrétně. Nevím jak to chceš zpracovávat.
Nemám problém ti s tím pomoct, ale musíš jasně říct, co ti nejde a čeho chceš dosáhnout.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0