Autor Zpráva
rocker
Profil *
zdravím, mám takový unikátní problém:
mám stránku udělanou pomocí záložek, např. (zkráceně)

<a>kontakt</a> <a>obsah</a> napište mi atd

Když se na ten odkaz ukáže myší, zobrazí se pod ním celý obsah, který je mu přiřazený. (Najedu na Kontakt, pod tím se mi zobrazí kontaktní údaje, najedu zase na obsah, zobrazí se mi články atd).
Problém je, že ten obsah v divech který se zobrazí po najetí na tyto odkazy na stránce "drží" pouze tehdy, pokud ten obsah nepřekročím. Když si např najedu na "Kontakt" a potom najedu myší na levý sloupeček, obsah přířazený ke "kontakt" zase zmizí. Jak udělat to, aby ten obsah "držel" na stránce i když se myší najede někam jinam? Existuje něco co by se k těm odkazům dalo dopsat, aby ten obsah držel na stránce?
Samozřejmě vím že to jde udělat jinak (udělat klasické menu a odkazy posílat do iframe atd), ale chci použít právě toto řešení kvůli tomu, že tak mám všechno na jedné stránce, je to pro mě přehledné a taky se při najetí nebo klikání na ty odkazy nemusí načítat nová stránka.
Díky za nápady
Joker
Profil
rocker:
Doporučuji změnu udělat na kliknutí a ne na najetí myší na odkaz.
Standardní fungování odkazu je na kliknutí a tohle bude většinu návštěvníků mást.

I na kliknutí to může být na jedné stránce, i když se mi to nezdá jako nejlepší řešení.

a taky se při najetí nebo klikání na ty odkazy nemusí načítat nová stránka
No to není tak docela pravda, protože se naopak musejí načítat všechny stránky na začátku. Čili přijdu na web kvůli jedné stránce a načítají se mi i všechny ostatní, které třeba vůbec nechci a nikdy na ně nepůjdu.
Třeba když si potřebuji ověřit kontakt na někoho a otevřu si stránku na mobilu kde platím za přenesený kilobajt, může tohle řešení být docela otravné.

Související problém je, že na stránce jsou tuny skrytého obsahu, který s tou aktuální stránkou vůbec nesouvisí. Jednak se musí nějak skrýt, což není úplně snadné zařídit na všech prohlížečích a třeba v mobilních telefonech, jednak z něj mohou být zmatené například vyhledávače.
rocker
Profil *
Joker:
Doporučuji změnu udělat na kliknutí a ne na najetí myší na odkaz
omlouvám se za sebe, ale kam a jak tu změnu mám prosím zapsat? Díky....
Joker
Profil
rocker:
Jak to je udělané teď? Možná nejlepší by byl odkaz
rocker
Profil *
http://www.paradiselanguages.cz/test/index.php?page=tabs-nouns
(ten kód na záložky je z netu - cssplay)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0