Autor Zpráva
Jméno:
Profil *
Zdravím, potřeboval bych prosím poradit, jak (jestli vůbec) propojit 2 adresy. Předpokládám, že přes DNS, nebo htaccess..

- Mám doménu 3. řádu www.sub.domena.cz - s ftp, s obsahem se vším (bez správy DNS, je to sub doména)
- A mám další doménu 2. řádu www.domena.cz - s ftp, bez ničeho (se správou DNS)

Potřebuju zjistit jak tyto dvě adresy "propojit" tak, aby všechen obsah zůstal na sub.domena.cz (nemuselo by se stěhovat), ale na web by byl přístup i z té www.domena.cz tak, že by se při klikání mělila adresa tak, jako je na sub.domena.cz.
Radek9
Profil
Jméno::
Na to by měl stačit mod_rewrite.
Jméno:
Profil *
Radek9: Díky za odpověď, ale mohl by jsi mýt trochu konkrétnější? Hledal jsem všude, ale nic jsem nenašel.. Ale, nevím jak by to mod_rewrite vyřešil, když dávat ho na sub.domena.cz by němělo smysl, a kdybych ho dal do .htaccess na domena.cz tak si zase nedokážu představit ten jeho kód.
Davex
Profil
Není to náhodou tak, že je subdoména na nějakém freehostingu a ty máš doménu uplne-jina-domena.cz? Třeba na IC, Webzdarma nebo Endoře jde zprovoznit stejný web i na doméně druhého řádu.
Jméno:
Profil *
ano, je to tak. sub.domena.cz je na endoře, ale domena.cz je už na jiném hostingu
Davex
Profil
Jméno::
Pokud jde k subdoméně přiřadit další alias, tak přesuň i doménu na Endoru.
Jméno:
Profil *
ono je problém v tom, že ta doména už má svůj vlastní hosting (placený)
a druhým (možná malinko závažnějším) problémem je, že ta doména není přímo má.. moje je subdoména, a doména patří "sponzorovi".

A co myslíš tímhle "přiřadit další alias" ? Děkuji.
Davex
Profil
Čeho chceš vlastně docílit? Asi jsem to z tvého popisu nepochopil.

Na adrese www.domena.cz (která není tvoje) se má zobrazovat obsah ze sub.jina-domena.cz, ale aby při procházení webu zůstávala v adresním řádku www.domena.cz? Pokud ano, tak podívej v administraci Endory, zda jde k webu sub.jina-domena.cz přidat alias www.domena.cz, aby byly obě domény směrovány do stejného datového prostoru. Pak stačí jen změnit NSSID u domeny.cz na identifikátor Endory.
Jméno:
Profil *
přesně tak nějak..
u endory se toho moc nastavit nedá :/ Alespoň teda co já vím... Nemáš s Endorou ty nějaké zkušenosti?
Davex
Profil
Jméno::
Nemáš s Endorou ty nějaké zkušenosti?
Nemám.
Jméno:
Profil *
Hmm.. tak toho asi moc nevyřešíme :) Tak mi alespoň prosímtě řekni, co je to alias? :))
Davex
Profil
Alias je jiné jméno pro doménu nebo web, který je umístěn ve stejném datovém prostoru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0