Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Zdravím Vás,
nevíte o možnosti, jak zabránit prohlížeči stahovat grafiku? Vím o možnosti nezobrazovat obrázky v nastavení, ale při této možnosti se obrázky stáhnou, ale nezobrazí. Čili problém to neřeší. Textovému prohlížeči přes příkazovou řádku se chci vyhnout.

Díky.
l564
Profil
Pavel Dumbrovský:

A co máš za prohlížeč?
Pavel Dumbrovský
Profil
Všechny významnější (chrom, firefox, ie, operu)
_es
Profil
Pavel Dumbrovský:
Firefox má v nastavení možnosť Automaticky načítavať obrázky, podobne to asi budú mať aj iné prehliadače. Nie je dôvod, aby sa obrázky sťahovali, keď to je v nastavení vypnuté.
Str4wberry
Profil
V Opeře najdeš zmíněnou volbu v Menu > Stránka > Obrázky.
Pavel Dumbrovský
Profil
No já jsem to zkoušel jen v Chromu vypnout, pak jsem sledoval počet stažených dat a vycházelo to na desítky KB, což je jen na kód moc.
_es
Profil
Pavel Dumbrovský:
No já jsem to zkoušel jen v Chromu
Vyzerá to, že Chrome naozaj pri voľbe Nezobraziť žiadne obrázky obrázky sťahuje, no nezobrazuje.
Preto má asi tá voľba iný text ako pri Firefoxe.
Pavel Dumbrovský
Profil
Tak jsem to zkusil ve firefoxu vypnout, natáhl jsem úvodní stránku seznamu a stáhlo se 44 KB. Není to pořád moc jen na kód?
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
Není to pořád moc jen na kód?
může a nemusí. Ukaž nám onu stránku a uvidíme.


[#12] Omlouvám se, přehlédl jsem.
Str4wberry
Profil
natáhl jsem úvodní stránku seznamu a stáhlo se 44 KB. Není to pořád moc jen na kód?

Není.
_es
Profil
Pavel Dumbrovský:
Okrem obrázkov tam je aj JS, CSS, ikona webu sa stiahne tiež.
Pri prenesených dátach treba zohľadniť aj rôzne cache pamäte prehliadača a servera, komprimáciu a pod.
Pavel Dumbrovský
Profil
panther:
Dyť řikám, úvodní stránka seznam.cz , ale jak říkaj ostatní, asi to tak bez grafiky vychází no..
_es
Profil
Pavel Dumbrovský:
Ak ide len o zmenšenie prenesených dát pri prezeraní stránok a nejedná sa o nejaké JS aplikácie, môže pomôcť vypnutie JS, vtedy by sa JS tiež nemal sťahovať.
Bubák
Profil
Pavel Dumbrovský:
Textovému prohlížeči přes příkazovou řádku se chci vyhnout.
Pokud by ti vyhovoval prohlížeč Opera, můžeš v něm zapnout Turbo režim, v něm je Flash zablokován, ale jde (jednotlivě) povolit jedním klepnutím myši, data jsou komprimována a obrázky, až na výjimky, jsou silně komprimovány do JPEGu. Objem přenášených dat se tím sníží na polovinu až třetinu.

Též jde v Opeře jednoduše nastavit, že zobrazuje jen nakešované obrázky, takže stránka vypadá o něco lépe, něž zcela bez obrázků.

natáhl jsem úvodní stránku seznamu a stáhlo se 44 KB. Není to pořád moc jen na kód?
Homepage Seznamu má (nyní) 66,4 kB a pokud nemáš zbytek nakešovaný, tak homepage.js má 246 kB, sobor se styly má 40,5 kB. Ostatní jsou drobnosti.

Taky nezapomeň vypnout Flash, případně i další pluginy, aby se ti třeba nerozjelo na stránce video ve WMP. Pak už zůstanou takové málo používané chuťovky, jako třeba tag VIDEO a embedované fonty.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0