Autor Zpráva
Sakalik
Zdravim,
rád bych pochopil, jak funguje affiliate aplikace, která má zaznamenávat, že se někde něco prodalo. Snažím se najít něco užitečného, ale nedaří se.
Vysvětlovat nějakou registraci publishera a advertisera nepotřebuji, jde mi jen o ten princip tracku.

Když někdo přijde ze stránky, kde je umístěna reklama, na web obchodníka, uchovává se v cookies něco jako "ref ID". Obchodník musí mít u sebe implementovaný JS serveru, který provádí tracking a který...
A odtud to nechápu. Obchodník musí nějak nastavit u affiliate programu, který JS generuje, že při provedení odkazu/postu typu XYZ se provedla koupě?
A jak se o provedení transakce "dozví" trackující server?

Budu rád za jakékoliv nasměrování/vysvětlení, pokud si myslíte, že jsem na netu nějaké vysvětlení principu přehlédl, tak mě stačí přesměrovat ;).
l564
Hele já ti poradím jednu tajnou stránku která má návštěvnost 10 000 lidí jo. Jsou tam PHP Scripty a podle toho jsem se naučil poznávat PHP
PHP affiliate programs
Sakalik
Díky za reakci, ale asi jsem se ale nevyjádřil jasně.

Pálivý scripty znám, projel jsem to, ve většině případů se ale jedná o partnerský programy pro jeden web XY.tld, kterej láká přes affy, co jsou na jinejch webech, s URL XY.tld?refID=ABC - o tomhle mi nešlo...

Zajímá mě situace, kdy je to dělaný na aplikaci třetí strany:
- web A potřebuje partnerskej program, tak si založí účet partnera na webu C
- web B chce vydělat prachy, tak si založí účet obchodníka na webu C a vkládá reklamu k sobě na web A
- web C monitoruje kolikrát byl na webu A zakoupenej produkt s cookie od webu B

Jde mi v podstatě jen o ten poslední krok - jak se web C dozví, že se na A něco zakoupilo a kolik toho bylo atd. - ostatní je mi jasný.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: