Autor Zpráva
xxxxxxxxxlcom
Profil *
Dobrý den, chtěl bych vytvořit něco jako piškvorky, aby když kliknu poprvé, tak document.formular.a1.value = 'X', ale kliknu podruhé, tak aby se to rovnalo O. Nevíte někdo jak by se to dalo udělat ?
Trejpa
Profil
xxxxxxxxxlcom:
Hodně stručný a obecný dotaz. Moc odpovědí nečekej.

Co už s tebou:
<script>
function zmena(kde)
{document.formular[kde].value=(document.formular[kde].value=='X')?'O':'X';}
</script>
<a href="#" onclick="zmena('a1');return false">změnit políčko A1</a>
petr 6
Profil
xxxxxxxxxlcom:
Dobrý den, chtěl bych vytvořit něco jako piškvorky, aby když kliknu poprvé, tak document.formular.a1.value = 'X', ale kliknu podruhé, tak aby se to rovnalo O.
Ta věta žádné sloveso.

Asi by bylo dobré popsat problém, případně přiložit kousek kódu.
pavuk
Profil
projdi tohle
1Pupik1989
Profil
tam nenajde co chce. Doporučuji ukládat vždy proměnnou a pokud se rovná X, tak se zapíše O. Pokud se nerovná, tak se zapíše X. Důležité je ukládat aktuální hodnotu po každém tahu. V odkázaném topicu nic nevyřešíš. To je multiplayer přes internet a navíc se tam řeší umělá inteligence.
xxxxxxxxxlcom
Profil *
mám:
<form name="formular">
<INPUT TYPE="BUTTON" NAME="a1">
<form/>
Chtěl bych, aby se po každém kliknutí změnil symbol, který se vkládá do document.formular.a1.value , a ostatních tlačítek
TomasJ
Profil
xxxxxxxxxlcom:
Achjo. Použij script ve [#2] od Trejpy.
xxxxxxxxxlcom
Profil *
Docela tomu rozumím, ale nefunguje mi to, mohli byste mi napsat script bez (kde), ale nějaké té adresy, aby to fungovalo, a ja si to moh akorat upravit podle sebe
Trejpa
Profil
xxxxxxxxxlcom:
Tak si zkontroluj, jestli náhodou tvoje klikací tlačítko <INPUT TYPE="BUTTON" NAME="a1"> nemá stejné jméno, jako textové políčko, které chceš měnit.

Nemáme ti rovnou udělat hotovou stránku?
1Pupik1989
Profil
Spíše mimo mísu, ale jsem zvědavý jak se to hraje. Může mi to někdo vyvětlit? :D Já si představil spíš jednu proměnnou, kde by se zapsalo X a při dalším kliku na prázdné pole by se psalo O, takovýhle druh piškvorek neznám :(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0