Autor Zpráva
libis
Profil
Zdravím,

chtěl jsem na stránky přidat tlačítlo libi se mi, ale nejak mi to nejde. Zkousel jsem to podle navodu zde: http://www.hosting.cz/2010/04/libi-se-vam-tlacitko-like-od-facebooku-dejte-si-ho-na-stranky/ ale pořád nic.

v hlavičce mam toto:

<meta property="og:title" content="Můj web" />
<meta property="og:type" content="website" />
<meta property="og:url" content="http://mojeadresa.cz" />
<meta property="og:image" content="adresa obrazku" />
<meta property="og:site_name" content="Můj web" />
<meta property="fb:admins" content="100002119120562" />
<meta property="og:description" content="Popisek..." />


tlacitko mam pridane takto:

<script src="http://connect.facebook.net/cs_CZ/all.js#xfbml=1"></script><fb:like href="http://<?php echo $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"]; ?>" show_faces="true" width="450" font="verdana" colorscheme="light"></fb:like>

a nechce mi to fungovat, jak ma, proste se mi tam nevypise skoro nic... ani obrazek, ani nadpis clanku, jen url adresa, nic vice... co delam spatne?
l564
Profil
Sdílet na <script>function fbs_click() {u=location.href;t=document.title;window.open('http://www.facebook.com/sharer.php?u='+encodeURIComponent(u)+'&t='+encodeURIComponent(t),'sharer','toolbar=0,status=0,width=626,height=436');return false;}</script><a rel="nofollow" href="http://www.facebook.com/share.php?u=<;url>" onclick="return fbs_click()" target="_blank">Facebooku</a>
libis
Profil
hm tak to mi moc nepomohlo. nepotřebuji sdílet, ale vytvořit tlačítko libi se mi a aby to na fcb strance vypsalo nadpis toho clanku.
MatějŠ
Profil
Já si hraju s FB podle tohoto článku. Funguje to poměrně dobře.
MatějŠ
Profil
Tak se Vám omlouvám, podle návodu, který jsem Vám zde psal jsem došel pouze stejného výsledku jako vy.
http://www.zdravi-a-krasa.cz/web/aloe-vera.html

A nezobrazuje se jako logo ani toto
http://www.zdravi-a-krasa.cz/web/images/google-logo.jpg

Tenhle popis taky ne
<meta property="og:description" content="Kdo by v dnešní době neznal tak známou rostlinu jako je Aloe Vera. Již naše babičky a prababičky tuto rostlinu znaly a často ji užívaly jako prevenci.">Takže se Vám omlouvám, chybu děláme asi podobnou a někde jinde.
libis
Profil
tak jsem to zkusil i s timhle návodem, v podstatě nic nového, ale stále nic, jen to na FCB ukáže že se mi líbí jen URL adresaa nic více, žádný nadpis title ani obrázek :-(
MatějŠ
Profil
Tak jsem došel k názoru, že má FB nějakou pamět, přes kterou si to posílá, jelikož když to testuji na stránce, kde jsem s tím začínal, tak se mi to zobrazuje pořád špatně, ale na dalších už správně a to jsou všechny nastavené stejně.
blaaablaaa
Profil
A co treba kouknout do dokumentace?

http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/

When does Facebook scrape my page?

Facebook needs to scrape your page to know how to display it around the site.

Facebook scrapes your page every 24 hours to ensure the properties are up to date. The page is also scraped when an admin for the Open Graph page clicks the Like button and when the URL is entered into the Facebook URL Linter. Facebook observes cache headers on your URLs - it will look at "Expires" and "Cache-Control" in order of preference. However, even if you specify a longer time, Facebook will scrape your page every 24 hours.

The user agent of the scraper is: "facebookexternalhit/1.1 (+http://www.facebook.com/externalhit_uatext.php)"
MatějŠ
Profil
blaaablaaa:
To je sice krásné, ale na stránce http://developers.facebook.com/tools/lint se minimln mi zobrazuje vše správně. Nevím jak libisovi. Facebook prostě načítá správne hodnoty, ale zobrazuje špatné. 24h to bylo dávno .)
libis
Profil
http://developers.facebook.com/tools/lint - tady mi to prave nic nezobrazi, ale vsechny meta tagy mam v headu vyplneny, zahada...


UPDATE: tak už to chodí, ani nevímkde byla chyba, ale už to funguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0