Autor Zpráva
RD
Profil *
Vyrábím favicon.ico tak že v Phospu vyrobím bitmapu a pak ji přejmenuji na .ico Vše funguje až na to, že bitmapa není transparentní, má bílé pozadí. Jak udělat bitmapu trasnaprentní?
Falcon16
Profil
bmp transparentne nespravis. to mozes iba gify a pngcka. Ale ved daj tomu bmp biele pozadie, aj tak je pokial viem vzdy zadavacie policko biele
Bubák
Profil *
Jestli máš nainstalovaný IrfanView - je zdarma, otevři si v něm BMPéčko a ulož jako ICO. Nezapomeň na zatržítko Uložit průhlednou barvu, pak na barvu, kterou chceš zprůhlednit, ukážeš.
peta
Profil *
Falcon16 Vsad se, ze jde udelat i transparentni BMP :) Zalezi na programu, ale starsi win programy podporovali transparenci, kterou vytvareli na zaklade pravidla barvy v jednom z rohu nebo barvy prvni barvy v palete a tak podobne... Mam pocit, ze jeste ted to u neceho tak podporuji.
DoubleThink
Profil *
Vsad se, ze jde udelat i transparentni BMP

Přijímám sázku...


Pokud přepíšeš koncovku BMP >> ICO, tak je opravdu za transparentní považována barva v levém horním pixelu.
Jenže to je svým způsobem bug - transparentní barva je v paletě ICO na prvním místě - proto je první pixel chybně chápán jako definice průhledné barvy. Takže tato vlastnost je čistě náhodná (jinak by nemohla ikona používat svůj celý rozměr)

Dnes už je tohle všechno stejně minulost. Ikony WinXP podporují alpha-kanál.

Nejlepší zkušenosti mám s editorem Microangelo.
Radek Hrabůvka
Profil
DoubleThink Zkoušel jsi takovou paikonu v XP? Můj pokus dopadl špatně. Takhle to bylo ve win 98-me, 95 nevím. Ale vymakaná XP nebo transparentní ikonka na modré operácké tab záložce si vždy zaslouží můj obdiv.
peta
Profil *
DoubleThink
Kdepak nahoda :) Nemuzu za to, ze nemas poradny editor obrazku, kde se da ridit poradi barev v palete. A tim padem je to pro tebe vicemene nahodne, jak si to naindexuje paletu.
Pouziva se to i pro BMP, ale je to natolik zastaraly, ze uz si nepamatuji nazvy programu. Rar to pouziva pro skiny.
http://www.rar.cz/rarnova/rar_stheme.htm
Taky mam XP, takze sory. (nez bude nejaky solidni linux a solidni Far pro linux, ne ta vykopavka mc)
peta
Profil *
DoubleThink
vypis z te stranky:
- paleta: 24-bit (alfa=transparence bude černá), 32-bit s alfa kanálem pro "toolbar" ikony a pro "FolderUp" tlačítko

- alfa kanál u "SortUp.bmp" a "SortDown.bmp" je definovaný pro barvu gray=RGB(192,192,192)
Radek Hrabůvka
Profil
peta Skin winrar není favicon. Sice neznám editor, kde se da ridit poradi barev v palete, ale každý opravdový editor umí měnit paletu nebo načíst paletu. To a trocha času a šikovnosti na bmp paikonu (překmenovaný *.bmp na *.ico) stačilo.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
"Skin winrar není favicon"
Neni. s H se bavime o transparentnim bmp. Vim OT.
Jen jsem chtel uvest program, ktery vyuziva u bmp barvu ke transparenci, aby to nevypadalo, ze mluvim uplne z cesty.
Samozrejme s tim prejmenovanim bmp na ico, to znam, a videl jsem pouzivat. Osobne pouzivam pro www prejmenovani gif na ico. Gif mozilla zobrazi a IE to zobrazuje az po pridani do oblibenych, a tam mne to neboli. Az to bude opravdu akutni, aby to i pro vsechny stare IE fungovalo, pouziji nejaky program na *.ico
DoubleThink
Profil *
peta

Zkus se přečíst, co jsem napsal - jistěže je možné udělat první pixel neprůhledný - ale musí to být pomocí ICO editoru - přepsání koncovky nikdy nebylo zamýšleno jako legitimní způsob vytvoření ikony (je to jenom shoda okolností, že používají staré ikony podobný formát.)

Při přepisu koncovky navíc není způsob, jak do ikony zapouzdřit víc rozměrů a barevných hloubek.


Průhledný BMP neexistuje - to, že některé programy chápou určitou barvu jako průhlednou s tím nemá co dělat.
Radek Hrabůvka
Profil
Než použít přejmenovávací petovu metodu, tak raději
<link href="favicon.png" rel="icon" type="image/png" />
nebo
<link href="favicon.gif" rel="icon" type="image/gif" />
Naštěstí animované gify nefungují.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0