Autor Zpráva
macek314
Profil *
Zdravím

Dělám formulář na razítka a mám v něm náhled razítka. V podstatě se jedná o tabulku s 1 buňkou ve které se zobrazí uživatelem nadefinovaný text razítka, pokud text přesáhne rozměr buňky, vypíše se mimo, zárověň použití tabulky zajišťuje zarovnání textu na střed buňky (razítka). Potřeboval bych nastavit pevnou výšku a šířku této buňky. Při použití CSS table-layout: fixed; a overflow: none; je pevná pouze šířka tabulky. Pokud je na razítku více řádků, buňka už se ve vertikálním směru libovolně roztahuje podle potřeby i když má nadefinováno height; i max-height;

.ramec{
table-layout: fixed;
width:37mm;
max-height:11mm;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
background-color: rgb(230,230,230);     
line-height:10px;
overflow:hidden;
white-space:nowrap;}


<table class="ramec" border>
<tr><td>
<? echo $zobraz_nahled; ?>  
</td></tr>
</table>
Joker
Profil
macek314:
náhled razítka. V podstatě se jedná o tabulku s 1 buňkou
Eh, proč? U náhledu razítka bych očekával <div>.

Jinak pokud to z nějakého záhadného důvodu musí být tabulkou, nastavoval bych výšku a šířku buňce (<td>) a ne tabulce (<table>).
macek314
Profil *
Joker:
řešené tabulkou to mám proto, aby se text zarovnával doprostřed tabulky, pokud použiju div tak začíná s horním rohem rámce. Pokud class="ramec" vložím pod <td> tak přestane fungovat i přetékání do šířky :/
Medvídek
Profil
macek314:
A co tomu divu dát text-align:center, popřípadně nastavit line-height, padding
macek314
Profil *
vyzkoušel jsem to tedy s divem
.ramec{
table-layout: fixed;
width:37mm;
max-height:11mm;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
background-color: rgb(230,230,230);     
line-height:10px;
overflow:hidden;
white-space:nowrap;
padding:1px;}

<div class="ramec">
<? echo $zobraz_nahled; ?>  
</div>


výceméně to funguje dle představ, rámec má svou pevnou šířku i délku ale pro změnu nefunguje vertikální zarovnání řádku na střed rámce, vertical-align: middle pouýít nejde protože tam právě nemám tabulku

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0