Autor Zpráva
grimword
Profil
Mám spoustu textových souborů.

Původní

1.soubor:
<html>
<title>soubor 1</title>
<body>


2.soubor:
<html>
<title>soubor 2</title>
<body>


3.soubor:
<html>
<title>soubor 3</title>
<body>


Chci dosáhnout

1.soubor:
aaa
<body>


2.soubor:
aaa
<body>


3.soubor:
aaa
<body>


Potřebuji ve všech souborech nahradit například vše před <body> něčím jiným. Text nacházející se před <body> je ale proměnný.

Možná nějak přes PSPAD? Nevím ale jak udělat, aby mi sežral právě ten proměnný text.
1Pupik1989
Profil
Teď jsem se docela zamotal. Takže pokud chápu, tak se má měnit hlavička?
grimword
Profil
Ano, ale v každém souboru je ta hlavička jiná. Stejné je vždy akorát "stop slovo" - <body>.

Potřebuji tedy nahradit vše do "stop slova".
1Pupik1989
Profil
Pořád nechápu čeho se tím má docílit. Nevím ani co je "stop slovo". Pokud se má měnit jen hlavička, tak bych jí includoval zvlášť. Doufám, že se chápem, že před tagem <body></body> je tag <head></head> ?
grimword
Profil
Mám stovky .html souborů. Já potřebuji místo toho tvrdého html kódu tam narvat <? include "hlavicka.php" ?>.

Jenomže nemůžu použít funkci "nahradit", protože je tam proměnný <title>.
1Pupik1989
Profil
Ahá. Tak prostě v php proměnné napiš titulek stránky a hlavicku includuj až po PHP proměnné. Takže se do hlavičky bude zapisovat proměnná z hlavního souboru, v kterém bude definovaná.
Darker
Profil
Pokud chceš ve velkém množství souborů nahradit obsah tagu HEAD něčím jiným, pomůže ti regulární výraz:
<head>(.*?)</head>
grimword
Profil
Možná je to hloupá otázka... To je regulární výraz pro PHP nebo pro PSPad?
grimword
Profil
1Pupik1989: asi jsem ne moc dobře popsal, ale můj skutečný problém chápe Darker
Darker
Profil
grimword:
To je regulární výraz pro PHP nebo pro PSPad?
V PSpadu ti regulární výrazy budou fungovat jen pro nahrazování v jednom souboru. Aspoň mě to dávkově nefungovalo. Ale syntaxe požadavkům PSpadu myslím odpovídá.
1Pupik1989
Profil
Vzdyt jsem se ptal, jestli chces zmenit hlavicku a ty si neodpovedel. To co napsal Darker je zmena hlavicky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0