Autor Zpráva
perwin
Profil
Ahoj,
potřeboval bych vědět, jak lze vyrobit zašednutí pozadí, jako je např. u Lightboxů a tak. Zkoušel jsem to jako dát <div> přes celou stránku, u něj dát z-index: 50; (číslo takový, aby <div> byl výš než stránka), background: black; a opacity: 0.5; (to pro Netscapový prohlížeče, pro IE filter:alpha (opacity=50);). Jenže to mi fungovalo jenom u Netscapových prohlížeču, u IE mi to nefungovalo...
Prosím poraďte.
Děkuji
Darker
Profil
Co průhledný png obrázek?
panther
Profil
Darker:
obrázek je zbytečný, opacita s barvou pozadí funguje. Naopak, u tvého řešení bych musel ještě používat nějaký pngFix pro starší IE.

perwin:
ukaž problematický kód.
perwin
Profil
panther:
Tyhle stránky jsem tu už jednou publikoval jako zkušební e-shop:
http://tryshoptry.g6.cz/
Něco dejte do košíku a potom si otevřte košík a klikněte na takovou tu tužku u počtu zboží. V netscapových prohlížečích se to okno na změnu počtu zboží otevře tak, jak chci - s tím zašedlým pozadím (a border-radius, které se v IE vůbec nezobrazuje), v IE to nejde.
Děkuji za odpovědi

EDIT: Už jsem na to přišel :-)
perwin
Profil
Teď by se mi hodila rada, proč mi nefunguje border-radius v IE..
Prosím poraďte.
Díky
panther
Profil
perwin:
Už jsem na to přišel :-)
možná by ses mohl o úspěch podělit, kdyby na toto vlákno narazil i někdo jiný.

proč mi nefunguje border-radius v IE..
možná proto, že IE až do verze 8 tuto vlastnost z kolekce CSS3 nezná?
perwin
Profil
panther:
možná by ses mohl o úspěch podělit, kdyby na toto vlákno narazil i někdo jiný.
Když jsem udával výšku a šířku toho poloprůhlednýho černýho pozadí, tak jsem to zadal v %, a v IE mi to ty procenta nebralo, tak jsem to změnil na pixely:
#bg { display: none; z-index: 3; background: black; opacity: 0.7; filter:alpha (opacity=70); width: 2000px; height: 1000px; position: absolute; top: -50%; left: -50%; }
Předtím width: 1000%; a height: 1000%; (taková velikost, aby to pokrylo celou obrazovku)

možná proto, že IE až do verze 8 tuto vlastnost z kolekce CSS3 nezná?
Nojo ale na http://border-radius.com/ mi to jak v IE 8 a IE 9 funguje, na mých stránkách ne...
 -webkit-border-radius: 20px; -moz-border-radius: 20px; border-radius: 20px; 
Díky za odpovědi
panther
Profil
perwin:
mi to jak v IE 8
v osmičce se tam nic nekulatí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0