Autor Zpráva
tomasz
Profil *
na stránkach bych měl nějaký formulář,kde by se vypsalo jmeno,datum narození,ročník. Následně by dotyčny klikl na odeslat. Data by se někde zapsala.
Jak udělat aby po staženi nebo otevření těchto dat se mě to otevřelo v excelu?nejlepe roztřiděné dle jmeno,rocnik,...

Mělo by to být online přihláška na závody. Abych nemusel ručně přepsávat desitky jmen z mejlu těch co se přihlasí,tak sem myslel že nějake ukladani přímo do excelu by to značně urychlilo.
Diky za rady
Plaváček
Profil
tomasz:

Položky vyplněného formuláře ukládej do databáze. V PHP Adminu je pak možnost exportu přímo do Excelu. Například.
tomasz
Profil *
a to bude fungovat tak jak bych to chtěl jo? A to je jediná možnost nebo je eště nějaka jiná?
Bubák
Profil
Tohle je nejjednodušší možnost i za předpokladu, že jsi s databázi ještě nepracoval. Nebo máš nějaký důvod, proč tuhle možnost nevyužít?
l564
Profil
Plaváček, Bubák:
A co když zadavatel tomasz nemá ve webhostingu MySql, hodně levných hostingu toto nemá!
Tori
Profil
tomasz:
A to je jediná možnost?
Pokud byste nemohl použít databázi, šlo by to ještě ukládat do souboru .csv, to se dá otevřít v excelu taky (jen řazení podle jména atd. byste dělal až v excelu).

edit: ↓ Tím .csv jsem myslela formát souboru, ne příponu.
Bouda
Profil
No to data může klidně hrnout i do txt, nejlíp to oddělovat třeba středníkem a to excell umí taky naimportovat. Pokud neni úplně nutné aby data byla rovnou v excelu, tak je defakto jedno v čem data vypadnou.
tomasz
Profil *
ono konečné výsledky od nás vypadají takto:
www.skimosty.eu/sjezdy/sources/beskydsky2011.pdf

takže ja budu na webu vypsávat jméno a přijmení, ročník, místo......a po skončení přihlášek abych to otevřel v excelu a už měl 3 sloupce hotové (jméno, ročník, místo) a ty další soupce si dopišu během závodů.
takže toto by mi ušetřilo spoustu času. kdyby se to po otevření toho excelu pak bylo seřazené podle ročníku, nebo nejlépe co nejpodobněji dle vzoru.
Joker
Profil
Bouda:
No to data může klidně hrnout i do txt, nejlíp to oddělovat třeba středníkem
…a je z toho CSV.
jenikkozak
Profil
tomasz by se měl vyjádřit, jestli je možné použít databázi, pomocí níž by měl vygenerování xls souboru zjednodušené díky phpMyAdminu.
Jen nevím, zda by se tomu systému dalo vysvětlit, že má udělat dvacet tabulek a ne 20 listů dokumentu.

Protože si raději hraji na webu, tomasze bych se zeptal, zda skutečně potřebuje, aby se údaje vypisovaly do Excelu. Nemohlo by se to vypisovat do tabulek na webu? Ty součty a pořadí by mohl také počítat server.
tomasz
Profil *
to tabulek na webu ne,protože pak dopisujeme v excelu další věci jako čas,umistění a taky se dopisuje další lidi kteří se přihlási v den závodu. Nevim jak by to vypadalo na stránkách.jesi byste mi dali ukázku jak to ma vypadat s možností odzkoušení...
Marek Prokop
Profil
[#1] Když použijete Google Docs, naklikáte si formulář za dvě minuty, za další dvě ho vložíte na web a do tabulky se budou data ukládat automaticky. Tu pak buď použijete přímo, nebo si ji dvěma kliky kdykoli do Excelu uložíte.

Ostatní rady jsou dobré leda pro nadšené dělostřelce bojující s vrabci ;-)
tomasz
Profil *
děkuju za tip

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0