Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Ahoj pratele, jsem tu poprve, skvele forum. Jsem uply zacatecnik a stavim stranky na zdarma sablone (velmi jednoducha, ale libi se mi). Uz mam spoustu hotoveho, ale zaseknul jsem se na fotogalerii. Nekdo tady radil Float box - neco takoveho, ale snad jednodussiho? Na Lightboxu se mi zas nelibi, ze nema dole vpred a vzad sipky. Ja jenom chci, aby kdyz se klikne na nekterou zmenseninu, aby se objevila fotka v plne velikosti, a bylo tam jasne vpred, vzad, a zavrit plus moznost kratkeho popisku. Omlouvam se za hacky a carky, ale jsem momentalne v Anglii.

Diky moc
l564
Profil
Jurasek:
Omlouvam se za hacky a carky, ale jsem momentalne v Anglii.
Tak to je dobrá výmluva ale mohl si to ohákovat
Jurasek
Profil
l564:
Fakt diky za super radu k Fotogalerii; proc se vubec namahas neco psat?
Petr ZZZ
Profil
Jurasek:
Já mám udělanou galerii ve statickém HTML+CSS, zmenšeniny mám na samostatné stránce. Každý obrázek má vlastní stránku HTML, ze které vede odkaz na předchozí a následující stránku, obě zase s nějakým obrázkem. Není to takové hezké jako některé klony lightboxu, ale obejde se to bez JavaScriptu a asi to tím pádem bude rychlejší (pominu-li moje obludné CSS, které bych měl konečně někdy promazat). Mně osobně navíc na lightboxu to hezké stupňované načítání vadí, neb ohrožuje moji trpělivost.

HTML-kód statické galerie může vypadat třeba takto:

<p><a href="dutydub.html">&#8592;</a> 
   <a href="stromy.html">&#8593;</a> 
   <a href="dutalipa.html">&#8594;</a>
<br>
<img src="obrazek.jpg" width="600" height="400" alt="dutý kaštan" 
   title="dutý kaštan">
<p>V dutých stromech žijí vzácné organismy, které specifické podmínky
dutiny zkrátka potřebují. Příkladem je třeba tesařík 
<i>Rhamnusium bicolor</i>, který má rád zvláště duté kaštany.

Kdyby ses rozhodoval pro podobné řešení, doporučuji nastudovat taky základy PHP a neměnné části stránky (menu) vkládat pomocí include (mně začíná docela vadit, že to tak nemám, protože kdybych dnes měl měnit v galerii třeba menu, musel bych je měnit na stovce stránek zvlášť).

(Ohákování je fajn, já to používám; jsem momentálně v Rakousku. ;-))
Jurasek
Profil
Petr ZZZ:
Díky za odpověď, krásná galerie. Navíc koukám, že jsme kolegové, já jsem taky entomolog (mimo jiné :-)) Parádní fotky. Nicméně moje stránky budou o něčem úplně jiném, takže žádná konkurence....... :-)))

Zkusím to asi tak jak radíš, už mě podobně řešení taky napadlo, ale říkal jsem si, že bych rád aby zmenšeniny byly pořád vyditelne, aby si člověk mohl vybrat na co klikne.

O ohakovani jsem neměl ani párů, dík za tip. (ale do dokalosti to ma daleko)
Petr ZZZ
Profil
Jurasek:

A hele, entomolog, to je hezké, ještě jsme nevymřeli! A děkuji za kompliment. :)

I ty pořád viditelné zmenšeniny by asi šlo udělat metodou skládání stránek z kousků, jen si nejsem jistý, jestli bych potom uměl dát těm miniaturám pouze pomocí HTML a CSS hover efekt. Zda je vhodné mít zmenšeniny pořád viditelné, záleží taky na počtu fotek.

(Ohákování je potřeba kontrolovat, ale to už je drobnost.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0