Autor Zpráva
Synix
Profil *
Zdravím,

Potreboval by som poradiť.
Mám na serveri istý súbor nazvaný napr. test.php - potrebujem, aby keď užívateľ zadá domena.com/test.php bude mu zobrazená stránka 404 Not Found - ale zároveň chcem, aby to bola defaultná Apache 404-ka nie nejaká customizovaná.

Vodpred Vďaka,
Synix
MunzarM
Profil
Ahoj
Zkus nastudovat tohle http://www.jakpsatweb.cz/server/htaccess.html
Zajímá tě chybová hláška a přesměrování...
Synix
Profil *
Diky, ale presne o to mi ide, pri .htaccess a ErrorDocument, musim mat svoju 404 stranku na urcitej URL.
Ja ale chcem vyuzit defaultnu 404 stranku serveru Apache a ta ziadnu konkretnu URL, na ktoru by som mohol presmerovat, pokial viem nema, ma iba nastavenu hodnotu default v konfiguracnom prostredi Apache.
Keeehi
Profil
Synix:
A to je problém si tu stránku zkopírovat? Zobrazit si zdroj a celej ho okopírovat, pak si vytvořit soubor 404.htm a na něj přesměrovávat?
Synix
Profil *
Thx za radu, ale...je to problem :)
Pretoze stranka 404 ti zobrazi text "Not Found - The requested URL /neexistujucaurl.php was not found on this server.
Pricom skopirovane html nieje dynamicke takze ti "neexistujucaurl.php", teda adresu ktoru uzivatel zadal nezobrazi.
V php by sa to urcite nejak urobit dalo, avsak nenasiel som k tomu nic napomocne.

(ospravedlnujem sa, za nepouzivanie diakritiky, pisem zo smartphonu...)
Davex
Profil
Nevím, zda tomu úplně rozumím. Chceš-li vyvolat z PHP skriptu standardní chybovou hlášku Apache, tak by chyba 404 pro existující soubor test.php nastavit šla. Avšak pokud na něj budeš přesměrovávat ze skutečně neexistujícího URL, tak tam původní URL zobrazeno nebude.

Pokud chceš dosáhnout něčeho jiného, tak to zkus lépe popsat.
Synix
Profil *
"Chceš-li vyvolat z PHP skriptu standardní chybovou hlášku Apache, tak by chyba 404 pro existující soubor test.php nastavit šla."
Presne to potrebujem.
Môžeš mi aspoň naznačiť ako na to?

P.S. Proste chcem, že pri návšteve adresy mojweb.com/test.php ,(ktorý NA FTP JE sa zobrazí dafaultna Apache stránka s chybou 404.)
Davex
Profil
Pro soubor se nastaví výchozí chybová stránka a pomocí mod_rewrite se URL přesměruje na chybu.

<Files "test.php">
  ErrorDocument 404 default
</Files>

RewriteEngine On
RewriteRule ^test\.php$ - [R=404]

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0