Autor Zpráva
xxxxxxxxxlcom
Profil *
Dobrý den, mám formulář který vypadá asi takto:

<form name="formular">
<INPUT TYPE="TEXT" NAME="alpha">
<INPUT TYPE="TEXT" NAME="beta">
<INPUT TYPE="TEXT" NAME="gamma">
<INPUT TYPE="TEXT" NAME="delta">
<INPUT TYPE="BUTTON" NAME="omega" VALUE="Nahrát">
<form/>

a potřebuji, aby se při zmáčknutí tlačítka s názvem omega načetly do všech čtyřech výše uvedených políček hodnoty ze souboru např.: soubor.txt, ve kterém by to bylo zapsáno nějak takto:

alpha=auto;beta=kolo;gamma=pejsek;delta=tygr

vím že je to složité, ale potřeboval bych ten soubor s názvem soubor.txt čas od času změnit, jestli někdo víte jak to udělat, tak to pls napište
MunzarM
Profil
Tak třeba si ten string ze souboru můžeš rozparsovat do pole a tim pak naplnit ten form...

Parsování:
$string = file_get_contents('text.txt');

$pairs = explode(';', $string);

foreach ($pairs as $pair)
{
	$temp = explode('=', $pair);
	$values[$temp[0]] = $temp[1];
}


Vyplníš formulář:
echo "<form name='formular'>
<INPUT TYPE='TEXT' NAME='alpha' value='{$values['alpha']}'>
<INPUT TYPE='TEXT' NAME='beta' value='{$values['beta']}'>
<INPUT TYPE='TEXT' NAME='gamma' value='{$values['gamma']}'>
<INPUT TYPE='TEXT' NAME='delta' value='{$values['delta']}'>
<INPUT TYPE='BUTTON' NAME='omega' VALUE='Nahrát'>
<form/>";
xxxxxxxxxlcom
Profil *
Omlouvám se, ale zapomněl jsem dodat že já neumím v php, nebo nečem jiným než html, prosím, zkuste mi to napsat v javascriptu
l564
Profil
xxxxxxxxxlcom:
V javascriptu to nerozchodíš. PHP nebo nic.

Příště dávej kód mezi [pre][/pre] stačí pouze zmáčknout
Moderátor Chamurappi: To je tlačítko na obrázek.
xxxxxxxxxlcom
Profil *
tak teda dík
xxxxxxxxxlcom
Profil *
jen mi není jasný, proč, když to jde z URL, a to je taky jen text
_es
Profil
l564:
V javascriptu to nerozchodíš. PHP nebo nic.
Netvrď nezmysly.
xxxxxxxxxlcom:
Ten súbor sa musí nachádzať na tom istom serveri ako načítaná stránka. Hľadaj AJAX, formát dát najlepšie JSON.
Z iného servera načítaš len JS kód, teda musí byť súbor JS kód, pre informácie si nájdi JSONP.
MunzarM
Profil
Ok
JavaScript tuším neumí se souborama (možná jo, jen o tom nevim), tak udělej to, že při načítání stránky si v PHP načteš ten soubor
$string = file_get_contents('text.txt');

a vypíšeš si ho do nějakýho divu s CSS visibility: hidden; a nějakym IDčkem na stránce.
Potom buseš schopnej si ten text z toho divu načíst do JS a tam si ho rozparsovat a naházet k těm inputům dle libosti.
mark92
Profil
JS dokáže súbor načítať a to AJAXom - v návratovej funkcii sa pridelí nejakej globálnej premennej obsah, ktorý sa z požiadavku vráti, no je to ako tlačiť auto ručne, keď ho môže poháňať motor. PHP je najlepšie riešenie. Pokiaľ PHP neovládaš, tu je návod. Na rozchodenie PHP vrelo doporučujem program WampServer.
_es
Profil
mark92:
JS dokáže súbor načítať a to AJAXom - v návratovej funkcii sa pridelí nejakej globálnej premennej obsah, ktorý sa z požiadavku vráti, no je to ako tlačiť auto ručne, keď ho môže poháňať motor.
To prirovnanie dosť kríva, je to skôr ako ťahať s autom na prevážanie osôb prívesný vozík a neobsadiť miesta na sedenie v aute.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0