Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
zdravím, mám takovej dotaz. Jak mám nastavit aby bylo pozadíktere se opakuje a pred ním dalsi vrstva pozadi ktera je vycentrovaná nahore a neopakuje se? děkuju
Joker
Profil
Dát to jako pozadí dvou různých prvků
Anonymní
Profil *
Nějakej konkretní postup by nebyl? Mě vždycky se budto zobrazuje jeden, nebo ten druhej obrázek a nebo vůbec. Děkuju
Petr Wudi
Profil
styl:
body{background:url('opakovanej.png') no-repeat}
#jedna{background:url('opakovanej.png') repeat; width:100%; min-height:100%;}

HTML:
<body><div id="jedna>
…
</div></body>
Petr ZZZ
Profil
Anonymní:
Co dát jedno pozadí prvku <html> a jedno prvku <body>?

html { background-color:#333; background-image:url(obr1.jpg); }
body { background-color:#999; background-image:url(obr2.jpg); }
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Co dát jedno pozadí prvku <html> a jedno prvku <body>?
A myslíš, že obě pozadí budou vidět, když pro HTML i BODY deklaruješ barvu pozadí?
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Barva pozadí se přece zobrazí jen tehdy, když bude obrázek nedostupný, jinak pozdější deklarace (obrázek) přebíjí tu předtím (barvu). Testováno v IE a FF.

Dodatek: Prvek <body> ovšem musí mít šířku menší než je šířka obrazovky, jinak z prvku <html> nebude nic vidět. Šířku <body> lze zapsat i v procentech, potom nebude zabírat celou šířku obrazovky (ledaže by tam byl nějaký blok, který se na šířku obrazovky nevejde a stránku do šířky roztáhne).
panther
Profil
Petr ZZZ:
barva pozadí se zobrazí i tehdy, je-li obrázek menší než plocha elementu.

Bubák narážel na to, že body i html mají stejné rozměry, překrývají se. Proto bude vidět jen barva pozadí a obrázek deklarovaná pro body, ne pro html.

To, co jsi napsal ty se využít dá, ale bez barvy na pozadí pro body, ta přebije všechno.
Petr ZZZ
Profil
panther:
barva pozadí se zobrazí i tehdy, je-li obrázek menší než plocha elementu.
Ano, pokud se obrázek na pozadí neopakuje. (Není opakování defaultní hodnota?)

...ale bez barvy na pozadí pro body, ta přebije všechno.
Jsi si jistý? Na stránce o pralese mi barva <body> žádnou neplechu (doufám?!) nedělá a nic nepřebíjí.

Bubák narážel na to, že body i html mají stejné rozměry, překrývají se.
Ano, to je dobrá připomínka (viz dodatek ↑).
panther
Profil
Petr ZZZ:
o rozměrech body jsi prve nic nepsal. Osobně zužování body nemám moc rád, nepředpokládal jsem (Bubák též ne), že toto používáš.

A ano, opakování je defaultní hodnota, kterou Anonymní minimálně v jednom případě nevyužije.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0