Autor Zpráva
annonym
Profil *
Měl bych prosbu. Potřeboval bych nějak zajistit, abych si do své proměnné uložil určitý obsah z pole. Ovšem ne vždy bude daný index.

např. $pole[1]='www';
$pole[2] = 'clanek';
$pole[3] = 'stranka-2';

a někdy se může stát, že stranka-2 bude např. v $pole[5] či jiném.
Jak mohu najít daný index pole?
Joker
Profil
annonym:
Potřeboval bych nějak zajistit, abych si do své proměnné uložil určitý obsah z pole. Ovšem ne vždy bude daný index.
Mno, tak znám index anebo obsah. Když znám index, obsah je $pole[index]. Když znám obsah, nemusím ho zjišťovat, protože ho znám.
Pokud neznám ani obsah ani index, podle čeho se to má v tom poli najít?
annonym
Profil *
blbě jsem se asi vyjádří.. vždy znám obsah.. vždy tam bude stranka- a nějaký číslo.

přemýšlel jsem že bych to udělal nějak přes foreach
Keeehi
Profil
annonym:
Podle mě to řešíš pozdě. Myslím, že by jsi to měl zjišťovat už když to cpeš do pole. Jak to vypadá vpředu?
Joker
Profil
annonym:
vždy znám obsah
A potřeba je zjistit co? Index na kterém se ten obsah nachází? Nebo něco jiného?
annonym
Profil *
Joker:
buď daný index či přímo či přímo tu hodnotu za lomítkem

Keeehi:
to by šlo špatně... využívám router z blackhole.cz či jak to je.. a on tam vše cpe do pole $args zda se nepletu
Tori
Profil
annonym:
využívám router z blackhole.cz či jak to je.. a on tam vše cpe do pole $args zda se nepletu
No ano, ale přece víte, jaké schéma URL používáte, ne? srigiho router rozebere URL na
/<kontroler default=index>/<metoda default=index>/$args[0]/$args[1]/...atd.
Takže jestli někde použijete /clanky/zobraz/super-clanek-3/, tak v $args[0] máte "super-clanek-3", a stačí regulárem vytáhnout číslo... či jsem tomu nepochopila?
Kvůli googlu bych moc neradila, aby se tentýž článek mohl zobrazit na adrese /clanky/zobraz/super-clanek-3/ i třeba /clanky/podle-autora/p/pepa-ze-lhoty/super-clanek-3/.
Keeehi
Profil
annonym:
Jak tedy vypadá ten tvůj kód?

Toto by bylo třeba řešení problému, ale vůbec se mi to nelíbí.
foreach($pole as $key => $value){
    if(preg_match("~stranka-\d+~") == 1)
        echo "Index: $key; Hodnota: $value";
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0