Autor Zpráva
Tomanuel
Profil *
Ahoj, potřeboval bych od vás navést nebo přiblížit k tomu jak se dělají stránky kterým se mění URL adresa ale body se nenačítá znovu jen se načítá jiny text (zůstavá hlavička, menu atd). Znám zaklady ajaxu i jQuery ale to si myslím funguje trošku jinak. Funguje na tomto principu google analytics nebo adwords atd..
přiklad najdete třeba i zde: tesarstvi-trutnov.cz

Předem děkuj za jakékoliv přiblížení.
__construct
Profil
Tomanuel:
Výsledok ako je v príklade ktorý si uviedol môžeš dosiahnuť pomocou tohoto spôsobu.
Tomanuel
Profil *
Jasně (include samozřejmě znám), jenže v tomto příkladu pokud změníš URL se bude znovu načítat celá stránka. To já nechci. Potřebuji při změně url načíst pouze to co bych připadně includoval.
__construct
Profil
Tomanuel:
V tom príklade čo si uviedol sa vždy načíta celá stránka - to čo chceš Ty je cez AJAX. Tu máš jednoduchý návod v češtine.
Tomanuel
Profil *
v tesařství trutnov se nenačítá celá stránka při změne url. Když se podíváš na ten měnící se obrázek v pravé části tak vždy když změníš url (normálně se obnoví celá stránka), tak obrázek pokračuje tam kde zůstal. Obnoví se pouze ten text. Ajax už mám částečně prostudovaný, ale stále mi nejde do hlavy jak udělal toto. Protože vždy při změně url se načte znovu celá stránka a i JS s ajaxem se načte znovu.
__construct
Profil
Tomanuel:
v tesařství trutnov se nenačítá celá stránka při změne url.
Nechcem Ťa nijak uraziť, ale sám nevieš ako je to spravené, ale si presvedčený, že AJAXom. Nie, nemáš pravdu — načíta sa celá stránka; tá animácia vpravo je gif obrázok a pokračuje, tam kde prestal, lebo je uložený v cache.
Tomanuel
Profil *
Aha, potom je to jasné. To sem nevěděl že si cache ukládá i toto. Tak dobře tak jiný příklad. Pokud máš přístup do služby analytics (nová beta verze), tak tam je vidět že se url mění a celá stránka se znovu nenačítá. načíta se jen ten jeden "frame" nebo co to je. Přitom když změníš url automaticky se obnoví cela stránka. Tam ne
__construct
Profil
Tomanuel:
Google Analytics používa AJAX - v URL sa mení iba časť za hashom. Ním určuje čo sa má načítať.
Podobne je to v tomto návode.
Tomanuel
Profil *
Ajo, omlouvám se že sem tak dlouho otravoval. Vůbec jsem si nevšiml toho hashe. Potom je mi vše jasné. Díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0