Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

potřeboval bych vypsat libovolně dlouhý seznam do tří sloupců.

Mám několik položek, které chci aby byly řazené podle abecedy (A-Z), to znamená, že v prvním sloupci by byly třeba A-J, ve druhém K-M a ve třetím N-Z. Chtěl bych ty sloupce mít nějak podobně dlouhé (aspoň ty dva), ale nevím kolik těch položek bude a zároveň bych chtěl umožnit přidat další položky, takže aby se to opět posunulo :-)

Nějaké nápady jak to udělat?
Louka
Profil
Nerozumím tomu, jak chceš mít sloupce podobně dlouhé, když nevíš, kolik tam bude položek...? Jinak ti jde v podstatě o třísloupcový layout?
joe
Profil
Nejde mi o žádný layout, nastylovat si umím téměř vše, co si vymyslím, jde mi o způsob, jak to udělat. Teď mě napadá jedna možnosti, ale moc se mi nelíbí.

1. Nasekat položky za sebou -> zpracovat JavaScriptem
Louka
Profil
Já vím, divil jsem se, že ty bys chtěl radit s tímto :).
Ale podle popisu jsem nepochopil, o co ti jde. Teď mě napadlo - ty nevíš, které sloupce mají začínat a končit kterými písmeny, že? A tímpádem chceš jen udělat stejně dlouhé sloupce...

No já bych to řešil na serveru PHP - seznam bych si rozdělil na několik polí (resp jedno vícerozměrné) po písmenech a pak bych si určil počet položek / 3 (nějaký střed kolem kterého by se to mělo pohybovat). Nakonec bych a) sečítal pole "A" + "B" ... až by jejich celková délka byla zhruba ten střed (např. nejnižší větší hodnota), střed bych nahradil touto hodnotou a pokračoval dále...

Měly by vyjít 3 sloupce zhruba stejné délky ne?
Taps
Profil
joe:
jak už naznačil Louka tak udaje do sloupců je možné seřadit pomocí php viz FAQ
joe
Profil
Taps:
Já vím, že to jde, ale není to úplně tak, jak jsem to chtěl. Tabulku používat nechci a pokud bych to měl floatované a zvětšil bych šířku, hned by se to seřazení rozhodilo.

Nakonec jsem to nechal seřazené tak, jak se to vypisuje.
1. Pondělí    2. Úterý    3. Středa


Díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0