Autor Zpráva
jannie
Profil *
Zdravím. neví někdo, jak zjistit rozlišení obrazovky bez použití javascriptu?

Jde mi o to, že mám udělanou mobilní verzi webu a chci automaticky přesměrovávat uživatele, kteří přijdou na web z mobilu. Problém je, že staré telefony javascript nepodporují, takže tady se trochu ztrácím, jak to vyřešit.

Případně poradí někdo nějaké lepší řešení? Díky.
Keeehi
Profil
jannie:
Staré telefony nepodporují nic jiného než html a css (ani css nemusí) a pomocí toho to nepůjde.
Většinou ale existují mobilní verze na m subdoméně (example.com -> m.example.com). Takže do patičky můžeš dát odkaz na tuto verzi. Zároveň ji může uživatel zkusit sám. Ještě by se dalo mobilní uživatele pomocí php $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']. Tento údaj však odesílá prohlížeč (v tomto případě telefoní prohlížeč) a nevím, jak to u starých telefonů je, jestli něco takového odesílají.
jannie
Profil *
Děkuju moc.
joe
Profil
U CSS se dá nastavit media - zobrazovací typ zařízení.

Dál v CSS3 je možnost tzv. media query, více o tom je třeba tady, takže se ani nemusí dělat speciální stránka znovu (pro mobily).
pcmanik
Profil
joe:
Stare telefony budu urcite podporovat CSS3
joe
Profil
pcmanik:
Staré telefony budou podporovat media, pokud jsi četl tu větu nad tou, na kterou jsi reagoval.
Chamurappi
Profil
Škoda, že se rozlišení displeje neuvádí přímo v nějaké HTTP hlavičce. Je to podstatnější informace, než použitý prohlížeč.

Reaguji na joa:
Staré telefony budou podporovat media
Vážně? Pokud si dobře vzpomínám, tak dříve většina telefonů media ignorovala, protože v té době nikdo nedělal stylopisy speciálně pro ně a v zájmu uživatele bylo načtení normálních stylopisů.
joe
Profil
Chamurappi:
Ono záleží na tom, co to ten starý telefon je :-) Pro někoho to může být telefon starý jeden rok, pro někoho deset.
Witiko
Profil
joe:
Zrovna v odvětví mobilních zařízení bych se ohlížel snad nejméně. Velká část bude používat Operu Mini a stejně tak většinově dochází k výměně za nový telefon v průměru každé dva roky. Prakticky je tedy šance, že se jannie na webu objeví někdo se Siemensem C65 zanedbatelná. :-)
joe
Profil
Witiko:
Velká část bude používat Operu Mini
Tam už ale fungují ty media query, aspoň ve verzi 6 (www.opera.com/mobile/demo/)

Osobně na internet z mobilu nechodím, nejsem na tom zase tak závislý, abych musel být všude online :-) ale asi to je dneska hodně in.
Witiko
Profil
joe:
Tam už ale fungují ty media query
To byla moje pointa, reagoval jsem na to, co říkal Chamurappi a sice, že mobilní prohlížeče měly ve zvyku definici ignorovat. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0